انصارالله یمن اتهام گوترش در مورد نقض حقوق کودک را ننگین خواند

تهران- ایرنا- دفتر سیاسی جنبش انصارالله یمن اعلام کرد: آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل با درج نام انصارالله در فهرست موسوم به ناقضان حقوق کودک و اتهام ناروا به این جنبش، نام خود و سازمان متبوعش را در فهرست ننگین قرار داد.

به گزارش شبکه خبری المسیره، انصارالله شنبه شب در بیانیه ای افزود: «آنتونیو گوترش» ثابت کرد سازمان ملل صرفا یک تریبون بی ارزش است که کشورهای صاحب نفود از آن برای تحریف حقایق و مصادره حقوق ملت های مستضعف استفاده می کنند.

انصارالله گفت: بهتر است سازمان ملل بیطرف بماند و تبدیل به شیپور بی ارزشی نشود که مزخرفات و اظهارات سخیف ائتلاف متجاوزان را تکرار کند.

دفتر سیاسی انصارالله درج نام خود در فهرست ناقضان حقوق کودکان را فاقد هرگونه دلیل و مدرک دانست و تاکید کرد که سازمان ملل با این اقدام پیوند با ملت ما را قطع نمود و خود را در کنار ائتلاف متجاوز قرار داد.

انصارالله خاطرنشان کرد که هزاران فیلم ویدیویی مربوط به کشتار هولناک کودکان یمن طی سال های گذشته و پیامدهای محاصره یمن، ائتلاف متجاوز را محکوم می کند.

این جنبش افزود: اگر دبیرکل سازمان ملل ذره ای انسانیت دارد باید به جای اینکه وجدان خود را به ثمن بخس بفروشد، از تمدید زمامداری اش برای بار دوم خودداری کند.

 در این بیانیه همچنین آمده است، کودکان یمنی  می دانند که چه کسی آنان را با هواپیماها و نیز محاصره به قتل می رساند.

عربستان سعودی از ششم فروردین ۹۴ در قالب ائتلافی از چند کشور عربی و با کمک و چراغ سبز آمریکا، حملات گسترده‌ای را علیه یمن -فقیرترین کشور عربی- آغاز کرد تا به بهانه بازگرداندن «عبدربه منصور هادی» رئیس جمهوری مستعفی و فراری این کشور به قدرت، به اهداف و زیادی خواهی‌های سیاسی خود جامه عمل بپوشاند.

نهادهای وابسته به سازمان ملل متحد از جمله بهداشت جهانی و یونیسف بارها هشدار داده‌اند که بر اثر ادامه حملات متجاوزان به یمن، مردم این کشور با قحطی و بروز یک فاجعه انسانی که در قرن گذشته بی‌سابقه است، روبه رو هستند.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha