سفیر ایران : تلاش عناصر فریب‌خورده تاثیری بر اراده ملت ایران نداشت

لندن – ایرنا – سفیر کشورمان در ژنو از حضور پرشور هم‌وطنان مقیم سوئیس در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ایران قدردانی و تصریح کرد که سعی بیهوده عناصر فریب‌ خورده تاثیری بر اراده ملت ایران نگذاشت.

به گزارش بامداد یکشنبه ایرنا، محمدرضا حاجی کریم جباری با انتشار پیامی در توئیتر نوشت: از ایرانیان عزیز مقیم سوئیس که برای حضور در انتخابات ریاست جمهوری سیزدهم به برن، زوریخ و ژنو آمدند، صمیمانه تشکر می کنم.

وی افزود: ‌شما نشان دادید که سعی بیهوده چند نفر فریب خورده برای اخلال در محل اخذ رای، تاثیری  در اراده تان برای تعیین سرنوشت خود ندارد.

سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری روز جمعه)بطور همزمان در سراسر ایران و ۱۳۳ کشور جهان برگزار شد. در این دوره از انتخابات عبدالناصر همتی، سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی، محسن رضایی میرقائد و حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رییس الساداتی ( رئیسی) به عنوان چهار رقیب حضور داشتند و مورد قضاوت ۵۹ میلیون و ۳۱۰ هزار واجد شرایط حضور در انتخابات قرار گرفتند.

هم وطنان ایرانی خارج از کشور به رغم مشکلات ناشی از دوری راه، کاری بودن روز جمعه و تجمع گروه‌های معاند مقابل اماکن برگزاری انتخابات، پای صندوق‌های رای حاضر شده تا به وظیفه ملی خود عمل کنند.

بر اساس اعلام وزارت کشور، حجت الاسلام و المسلمین سیدابراهیم رئیسی با کسب بیش از ۱۷ میلیون و ۹۲۶ هزار رای (۶۲ درصد آرا) به عنوان هشتمین رئیس جمهوری ایران از سوی مردم انتخاب شد.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha