استاندار هرمزگان: شکرانه پیروزی در انتخابات خدمت به مردم است

بندرعباس-ایرنا- استاندار هرمزگان گفت:بهترین شکرگزاری برای پیروزی درانتخابات و موثرترین قدردانی از حماسه حضور مردم، خدمت صادقانه و کمک به تحقق خواسته های اقشار مختلف جامعه است.

فریدون همتی شامگاه شنبه در جمع خبرنگاران افزود:کمک به رییس جمهور منتخب و برگزیدگان ملت در شوراهای شهر و روستا نیز یک وظیفه همگانی است و هیچ دولتی بدون کمک مردم نمی تواند مسائل مهم کشور را حل کند.

وی ادامه داد:با وجود مسائل مختلف مانند مشکلات معیشتی،تبلیغات دشمن،کرونا و تحریم ها مردم به میدان آمدند .

استاندار هرمزگان ضمن قدردانی از دست اندرکاران برگزاری انتخابات دراستان اظهار داشت:عوامل مستقیم برگزاری انتخابات حدود ۴۰ساعت به صورت پیوسته و بدون استراحت فعالیت کردند تا این رسالت مهم به انجام برسد.

همتی با اشاره به مشارکت ۵۸درصدی مردم استان در انتخابات، روند برگزاری را مطلوب و بدون مشکل توصیف کرد.

وی ادامه داد: حدود پنج درصد شعب با برخی مشکلات کوچک و جزیی روبرو بودندکه به سرعت برطرف شد.

کمبود تعرفه نداشتیم

همتی اضافه کرد: تعداد واجدان شرایط شرکت در انتخابات یک میلیون و ۱۸۹هزار نفر بود که یک میلیون و ۶۰۰هزار برگ تعرفه پیش بینی و تهیه شده بود.

به گفته استاندار هرمزگان، روند مصرف تعرفه در هر شعبه به صورت برخط رصد و به محض کاهش تعرفه ، پیش از اتمام ، تامین می شد.

تخلف سازمان یافته نداشتیم

وی شرایط امنیتی و سلامت انتخابات را هم خوب و بدون مشکل دانست و اضافه کرد: برخی تخلفات از سوی کاندیداها و هوادارانشان گزارش شد اما موارد بزرگی نبودند و با هیچ تخلف سازمان یافته ای مواجه نشدیم.

حدود ۵۰نفر از عوامل صندوق به دلیل کرونا جایگزین شدند

همتی با اشاره به شیوع کرونا اظهار داشت : حدود ۴۰هزار نفر عوامل اجرایی مستقیم در شعب اخذ رای بودند که به صورت تصادفی از ۲۵۰۰نفر تست کرونا گرفته شد و از این تعداد ، تست نزدیک به ۵۰نفر مثبت شد که نسبت به تعیین افراد جایگزین برای آنها اقدام شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha