حریفان دو و میدانی ایران در پارالمپیک توکیو  آمریکا و چک هستند

اصفهان - ایرنا - علیرضا مختاری دو و میدانی کار معلول تیم ملی گفت: حریفان اصلی‌ ما در پارالمپیک توکیو از آمریکا و جمهوری چک خواهند بود.

 مختاری روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: جمهوری چک در آن رقابت‌ها ۲ ورزشکار شاخص دارد و در کنار آنها پرتاب‌گری از کشور کرواسی نیز از قدرت بالایی برخوردار است.

وی با تاکید بر اینکه از لحاظ روحی آماده رقابت با حریفان سرسخت و کسب مدال است اضافه کرد: کشورهای دیگر مانند جمهوری آذربایجان نیز در دو و میدانی و پرتاب وزنه توانمند هستند و ورزشکاران خوبی دارند.

پرتابگر وزنه در پارالمپیک ۲۰۲۱ توکیو با اشاره به اینکه نهمین دوره اردوی آماده سازی تیم ملی دو و میدانی معلولان از دوشنبه هفته گذشته در لاهیجان آغاز شد و همچنان در جریان است تصریح کرد: این مرحله تا ۱۸ تیر ادامه خواهد داشت.

مختاری با بیان اینکه ورزشکاران پس از اردوی فوق یک هفته استراحت دارند اظهارداشت: دهمین و آخرین اردو اوایل مرداد در لاهیجان برگزار خواهد شد و پس از آن تزریق مرحله دوم واکسن کرونا را خواهیم داشت.

دو و میدانی کار معلول اصفهانی تیم ملی افزود: در اردوی کنونی کارهای قدرتی را زیر نظر هُرمز راد صادقی نیا، مربی تیم ملی مرور می‌کنم و در اردوی آخر فعالیت‌های سرعتی و انفجاری را در دستور کار خواهم داشت.

علیرضا مختاری ملی‌پوش پرتاب وزنه ایران آبان ۹۸ با کسب عنوان دوم در مسابقات پارادو ومیدانی قهرمانی جهان در دبی، سهمیه پارالمپیک توکیو را به دست آورد.

المپیک ۲۰۲۰ که قرار بود از تاریخ ۲۴ ژوئیه (۳ مرداد ۱۳۹۹) تا ۹ اوت سال ۲۰۲۰ (۱۹ مرداد ۱۳۹۹) به میزبانی شهر توکیو در کشور ژاپن برگزار شود به دلیل همه‌گیری بیماری کووید-۱۹ به سال جاری موکول شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha