۲۹ خرداد ۱۴۰۰،‏ ۲۰:۳۸
کد خبرنگار: 1235
کد خبر: 84375236
۵ نفر

برچسب‌ها

علی اف پیروزی آیت الله رئیسی را تبریک گفت

  باکو – ایرنا – "الهام علی اف "رییس جمهوری آذربایجان روز شنبه در پیامی به آیت الله "سید ابراهیم رئیسی" پیروزی ایشان در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ایران را تبریک گفت.

به گزارش روز شنبه ایرنا به نقل از سایت رسمی ریاست جمهوری آذربایجان ، علی اف  در این پیام با اشاره به پیوندهای تاریخی، دینی و  فرهنگی دو کشور و این که جمهوری آذربایجان به روابط با جمهوری اسلامی ایران اهمیت خاص قایل است، افزود : وضعیت فعلی روابط فیمابین که به سطح همکاری های  راهبردی ارتقا یافته است ، موجب خشنودی خواهد بود.

رییس جمهوری آذربایجان افزود: سفرهای متقابل و اسناد متعدد امضا و طرح های اقتصادی مشترک اجرا شده و نیز فعالیت موفقیت امیز کمیسیون بین دولتی همکاری های اقتصادی ایران و جمهوری آذربایجان ، در گسترش همکاری های فیمابین متقابل مفید نقش مهمی داشته است .

علی اف در  ادامه این پیام با اشاره به این که با آزادسازی سرزمین های اشغال شده جمهوری آذربایجان کنترل کامل بر مرزهای این کشور با جمهوری اسلامی ایران برقرار شده است ، افزود : شرایط جدید پیش آمده فرصت های بزرگی برای تقویت بیشتر روابط دو جانبه و توسعه همکاری های منطقه ای ایجاد می کند .

رییس جمهوری آذربایجان در این پیام همچنین ابراز اطمینان کرد ، روایط دوستی و همکاری های جمهوری آذربایجان و ایران مبتنی بر احترام متقابل و حسن همجواری با مساعی مشترک و مطابق منافع مردم دو کشور بیش از پیش تقویت و گسترش خواهد یافت .

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha