تبریک جنبش مجاهدان فلسطین و کمیته‌های مقاومت به آیت‌الله رئیسی

تهران-ایرنا- کمیته‌های مقاومت و جنبش مجاهدان فلسطین برگزاری انتخابات ریاست جمهوری ایران و انتخاب آیت الله سید ابراهیم رئیسی را تبریک گفتند.

به گزارش روز شنبه ایرنا، «سالم عطاالله» معاون دبیرکل جنبش مجاهدان فلسطین انتخاب سید ابراهیم رئیسی به عنوان رئیس جمهور جدید جمهوری اسلامی ایران را تبریک گفت و از نقش ملت ایران در شکست توطئه‌های استکباری و هدفمند برای شکست اراده و تسلیم مقاومت تمجید کرد.

وی همچنین از نقش بزرگ ایران در حمایت از حقوق ملت فلسطین و مقاومت تمجید و ابراز امیدواری کرد که همبستگی با ملت فلسطین برای ادامه مقاومت در برابر تروریسم صهیونیستی و هژمونی آمریکا افزایش یابد.

«ایمن صلاح الششنیه» (ابویاسر) دبیرکل کمیته‌های مقاومت مردمی فلسطین هم در پیامی پیروزی سید ابراهیم رئیسی در سیزدهیمن دوره انتخابات ریاست جمهوری ایران را تبریک گفت.

وی افزود: به ملت ایران موفقیت در عملیات دموکراتیک و پیروزی سید ابراهیم رئیسی در انتخابات را تبریک می گوییم.

دبیرکل کمیته‌های مقاومت مردمی فلسطین تأکید کرد که موفقیت تجربه دموکراتیک ایران طی چهار دهه گذشته ثابت کرد که ملت ایران قادر به مقابله با هرگونهه تهدیدات و ایستادگی در برابر قدرت های استکباری است.

عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور ظهر یکشنبه (۲۹ خرداد ۱۴۰۰) در نشستی خبری به ارائه گزارش نهایی انتخابات پرداخت و اظهار کرد: بر اساس تجمیع نتایج صندوق‌های رأی انتخابات ریاست جمهوری از مجموع واجدین شرایط ۵۹ میلیون و ۳۱۰ هزار و ۳۰۷ نفر در انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری، ۲۸ میلیون و ۹۳۳ هزار و چهار رأی اخذ شده با مشارکت ۴۸.۸ درصد در انتخابات شرکت کردند که آقایان سید ابراهیم رئیسی ۱۷ میلیون و ۹۲۶ هزار و ۳۴۵ رأی، محسن رضایی سه میلیون و ۴۱۲ هزار و ۷۱۲ رأی، عبدالناصر همتی دو میلیون و ۴۲۷ هزار و ۲۰۱ رأی و سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی ۹۹۹ هزار و ۷۱۸ رأی کسب کرده‌اند؛ سه میلیون و ۷۲۶ هزار و ۸۷۰ رأی باطله نیز اخذ شده است. بر این اساس سید ابراهیم رئیسی به‌عنوان منتخب این دوره از انتخابات و امانت‌دار دستگاه اجرایی برگزیده شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha