امام جمعه اردستان: مردم برخلاف تصور دشمن‌ به فکر عزت کشور هستند

کاشان - ایرنا - امام جمعه اردستان گفت: مردم ایران در انتخابات ۲۸ خرداد به خوبی نشان دادند که برخلاف تصور دشمن و شبهه‌افکنی خارجی و داخلی، به فکر عزت واعتلای کشور خود هستند.

حجت‌الاسلام حسن دهشیری روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: همانطور که انتظار می رفت و یا برخلاف انتظار برخی‌ها، حضور پر معنای جمعیت پای صندوق‌های رای نشان داد مردم ایران گوش به سخنان بیگانگان نمی دهند و با تمامی سختی‌ها، مشقت‌ها و کمبودها به عزت و استقلال کشور خود می‌اندیشند.

وی با بیان اینکه مردم در ۲۸ خرداد یک حماسه دیگر رقم زدند، تاکید کرد: این حضور حماسی چشم دنیا را خیره و دشمنان و مخالفان را مایوس و سرشکسته کرد.

امام جمعه اردستان اضافه کرد: هرچند این حضور در انتخابات قابل قبول و رضایت بخش است، اما اگر شرایط اینچنین نبود وضعیت به مراتب بهتری از نظر شرکت در انتخابات مشاهده می‌شد.

حجت‌الاسلام دهشیری با اشاره به شبهه‌افکنی‌های دشمنان خارجی و مخالفان داخلی گفت: تصور می‌شد که مردم حضور کمی در انتخابات خواهند داشت اما خوش درخشیدند و فرد مورد نظر اکثریت که اقتضا می‌کرد برای رییس جمهوری انتخاب کردند.

وی با بیان اینکه به تعبیر رهبر فرزانه انقلاب اسلامی این ملت بود که برنده انتخابات شد و نظرش را اعمال کرد، اظهار امکیدواری کرد: رییس جمهوری منتخب با به کارگیری همه سلیقه‌ها و اندیشه‌ها بتواند بر مشکلات فایق آید و مردم خاطره خوشی از این انتخاب خود داشته باشند و امیدی که پیدا کرده اند به یاس تبدیل نشود.

سیزدهمین دوره انتخابات رییس جمهوری و ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر، روستا و عشایری و میاندوره‌ای پنجمین دوره خبرگان رهبری و یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی روز جمعه ۲۸ خرداد ماه برگزار شد.

۹۷ و ۲ دهم درصد واجدان شرایط شرکت در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستای این شهرستان در انتخابات ۲۸ خردادماه مشارکت کردند.

وزیر کشور ساعاتی روز گذشته با اعلام نتایج انتخابات سیزدهمین دوره رییس جمهوری گفت: سید ابراهیم رئیسی با ۱۷ میلیون و ۹۲۶ هزار و ۳۴۵ رای مردم به عنوان رییس جمهوری منتخب ایران انتخاب شد.

عبدالرضا رحمانی فضلی افزود: از کل واجدان شرایط ۵۹ میلیون  و ۳۱۰ هزار و ۳۰۷ نفر کل آرای ماخوذه، ۲۸ میلیون و ۹۳۳ هزار و چهار نفر در انتخابات مشارکت داشتند که این مشارکت ۴۸/۸ درصد است.

شهرستان اردستان با افزون بر ۴۲ هزار نفر جمعیت در ۱۱۸ کیلومتری شمال شرقی اصفهان واقع شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha