نماینده شیراز: لبیک مردم به رهبری، پیام مهم انتخابات است

شیراز-ایرنا- نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی گفت: مردم روز جمعه با انتخابی آگاهانه نشان دادند که هنوز هم مانند گذشته لبیک گوی رهبر معظم انقلاب هستند و همچنان در مسیر تداوم ارزش ها و اندیشه های انقلاب اسلامی گام بر می دارند.

ابراهیم عزیزی شنبه در گفت و گو با ایرنا با بیان اینکه ملت ایران با حضور تحسین برانگیز خود در پای صندوق های رأی توانستند خالق یک حماسه بزرگ و ماندگار باشند، اظهار کرد: انتخابات ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ نشان داد که ملت بزرگ ایران همواره خالق و آفریننده شرایط هستند نه تابع شرایط و این اتفاق خوب نشان دهنده اراده بزرگ ملت ایران در رویدادها و صحنه های حساس کشور است.
وی با بیان اینکه انتخابات ۱۴۰۰ پیام های مهمی را برای ملت ایران و دیگر کشورهای جهان به دنبال داشت، عنوان کرد: اولین پیام انتخابات ۱۴۰۰ این بود که مردم غیور ایران اسلامی پای نظام و انقلاب خود ایستاده اند و از مواضع عزتمندانه انقلاب اسلامی حمایت می کنند.
عزیزی ادامه داد: دشمنان ملت ایران باید بدانند که این ملت بزرگ ممکن است در داخل کشور با مشکلاتی مواجه باشد اما هیچ گاه از مواضع به حق نظام اسلامی و مسیری که قریب به ۴۳ سال پیش انتخاب کردند، عقب نشینی نمی کند.
وی خاطر نشان کرد: نظام سلطه و استکبار باید بپذیرد که با ملتی شجاع، بصیر، آگاه و ثابت قدم رو به رو است و مواضع لجوجانه و کینه توزانه آنها راه به جایی نمی برد.
عزیزی اضافه کرد: مردم ایران در انتخابات اعلام کردند که افرادی را مورد حمایت قرار می دهند که به دنبال خدمت و پیشرفت کشور باشند و برای حل مشکلات مردم تلاش کنند.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، بیان داشت: ما با حضور در پای صندوق های رأی به دنیا ثابت کردیم که تهدیدها، تحریم ها و رفتارهای دشمنانه کشورهای سلطه گر در اراده ملت ایران هیچ تأثیری ندارد و ملت بزرگ ایران هنوز هم به عهدی که با شهدا و امام شهدا بسته، پایبند و در مسیر دستیابی به آرمان های انقلابی ثابت قدم است.
وی یادآوری کرد: مردم با انتخاب آگاهانه خود به دنبال تغییر و تحول و برخورد قاطع با مظاهر فساد، تبعیض، بی عدالتی و ناکارآمدی هستند. در واقع مردم به پای صندوق های رأی آمدند تا با شرکت در این رویداد مهم بتوانند مشکلاتشان را از طریق انتخاب فرد اصلح حل کنند.
عزیزی با اعتقاد به اینکه رئیس جمهور آینده باید بر اساس خواست و اراده مردم حرکت کند، گفت: منتخب مردم بایستی به شناسایی نیازهای مردم و اولویت بندی مشکلات بر پایه ارزیابی جامعه بپردازد و حل مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم را به عنوان مهمترین اولویت در دستور کار خود قرار دهد و پدیده نگران کننده تورم، گرانی و بی‌ثباتی بازار را به عنوان یک موضوع مهم و محوری دنبال کند.
وی افزود: در حال حاضر مشکل کمبود آب، خشکسالی، تورم، بیکاری، شیوع بیماری کرونا، گرانی و رشد فزاینده قیمت ها از عمده ترین مشکلات کشور محسوب می شود که موجبات رنج و گلایه مردم و جوانان را فراهم کرده است.
عزیزی به مشکلات جوانان در حوزه اشتغال، مسکن و ازدواج‌ اشاره کرد و گفت: ما نیازمند به انجام اقدامات بزرگ و زیربنایی در کشور هستیم. لذا دولت منتخب باید تمام تلاش خود را جهت تقویت زیرساخت های کشور به کار بگیرد و به رفع نیاز های اساسی و زیربنایی مانند مشکلات مربوط به حوزه انرژی، آب و برق بپردازد و معضلات موجود در حوزه بهداشت و درمان به ویژه مسائل مربوط به مدیریت کرونا که امروز دامن‌گیر مردم شده است را حل و فصل کند.
وی بیان داشت: بیماری کرونا در سطح کشور باید به خوبی مدیریت شود تا آسیب هایی که از این بیماری به زیرساخت های ما در حوزه تولید، صنعت و اشتغال وارد شده، به حداقل برسد. انشالله در آینده ای نزدیک شاهد اتفاقات بسیار خوبی در کشور باشیم.
نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی ، ابراز کرد: امیدواریم که دولت منتخب به همه وعده های خود عمل کند و تدابیر اساسی برای برطرف شدن مشکلات کشور در عرصه های مختلف بیندیشد و منتخبین مردم در شوراهای اسلامی شهر و روستا نیز در مسیر توسعه و پیشرفت شهرها و روستاها مثمرثمر واقع شوند.
انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری همزمان با انتخابات ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ برگزار شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha