۷۹.۴درصد گیلانغربی ها در انتخابات شرکت کردند

قصرشیرین- ایرنا- فرماندار گیلانغرب گفت: ۷۹.۴درصد از افراد واجدا شرایط رای در این شهرستان در انتخابات ۲۸ خرداد شرکت کردند و حماسه دیگری برای دومین شهر مقاوم کشور رقم زدند.

کوروش محمودیان عصر شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در انتخابات ۲۸ خرداد امسال در مجموع از ۴۷ هزار واجد شرایط رای ۳۷ هزار و ۳۱۸ نفر پای صندوق های رای رفتند و بار دیگر پایبندی خود را به نظام و آرمان های والای شهدا ثابت کردند.

وی اظهار داشت:مردم شهرستان گیلانغرب همواره در صحنه های مختلف در کنار نظام و کشور بوده اند و این بار نیز خوب به صحنه آمده اند و حماسه آفرینی ها در پای صندوق های رای بسیار ارزمند و قابل تقدیر است.

نماینده عالی دولت در گیلانغرب در ادامه از تمامی عوامل و دست اندرکاران امر انتخابات و تلاش آن ها در صیانت و ثبت آرای مردم قدردانی کرد و گفت: مشارکت بسیار خوب مردم و نمایش بلوغ سیاسی و شعور بالای آن با حضور در پای صندوق های رای بهترین پاسخ قاطعانه به دشمنان نظام بود که از مدت ها قبل به دنبال تضعیف انتخابات بودند.

محمودیان افزود: هماهنگی و تعامل همه جانبه بین عوامل انتخابات از جمله هیات‌های اجرایی، نظارت و بازرسی در چارچوب قانون باعث شد تا انتخاباتی شکوهمند و سالم را با حضور حداکثری مردم شاهد باشیم.

شمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا و سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری همزمان با سراسر کشور دیروز (جمعه ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ ) در استان کرمانشاه آغاز شد و تا ساعت ۲ بامداد امروز ادامه پیدا کرد.  

در این انتخابات یک میلیون و ۵۷۷ هزار و ۶۳۹ کرمانشاهی حق رای داشتند که از این تعداد ۷۸۰ هزار و ۳۲۲ نفر زن و ۷۹۷ هزار و ۳۱۷ نفر مرد هستند.

استان کرمانشاه ۲ میلیون نفر جمعیت ساکن در ۱۴ شهرستان، ۳۵ شهر، ۳۲ بخش، ۸۸ دهستان و هزار و ۷۶۹ روستای بالای ۲۰ خانوار دارد.

گیلانغرب در غرب کرمانشاه بیش از 72هزار تن جمعیت دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha