ثابت ماندن آمار کرونا در اصفهان هشدار دهنده است

اصفهان - ایرنا - سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: ثابت ماندن آمار مربوط به بیماری کووید ۱۹ و کاهش میزان رعایت دستورهای بهداشتی در استان، هشدار دهنده است.

آرش نجیمی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: آمار مربوط به بیماری کووید ۱۹ به‌ویژه میزان بستری و مثبت شدن تست‌های کرونا استان اصفهان در چند روز اخیر ثابت مانده است و کاهش معنی‌داری را نشان نمی‌دهد.

وی با بیان اینکه میزان رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی نیز در سطح جامعه نسبت به فروردین و اردیبهشت امسال کاهش یافته است، اظهار داشت: این وضعیت و ثابت ماندن آمار کرونا کمی نگران‌کننده است.

نجیمی با اشاره به اینکه در زمان حاضر ۸۷۲ بیمار دارای علائم کرونا در بیمارستان‌های استان ( به جز کاشان و آران و بیدگل) بستری هستند، خاطرنشان کرد: این شاخص در هفته گذشته در محدوده بین ۸۵۰ تا ۹۰۰ نفر بود و کاهش نیافت.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با بیان اینکه در شبانه روز گذشته از یکهزار و ۱۸۳ تست کرونا در استان، ۳۳۷ مورد (معادل ۲۸ درصد) مثبت شد، تصریح کرد: مثبت شدن تست‌های کرونا در استان نیز در روزهای اخیر در محدوده ۲۰ تا ۳۰ درصد باقی مانده است.

وی اضافه کرد: تعداد بیماران بدحال کرونایی بستری در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌های استان ۱۵۷ نفر است.

نجیمی همچنین با بیان اینکه هفته گذشته مقداری واکسن کرونای " اسپوتنیک " تحویل دانشگاه علوم پزشکی اصفهان شد، گفت: این واکسن‌ها برای تزریق به افرادی که دوز اول این واکسن را دریافت کرده بودند، آماده است.

وی اظهار امیدواری کرد که روند واکسیناسیون از هفته آینده در استان اصفهان سرعت بیشتری بگیرد.

استان اصفهان با ۲۴ شهرستان پنج میلیون نفر جمعیت دارد که امور درمانی و بهداشتی ۲۲ شهرستان با بیش از چهار میلیون و ۵۰۰ هزار نفر جمعیت زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی اصفهان است.

تاکنون حدود ۳۵۰ هزار دوز واکسن کرونا در استان اصفهان تزریق شده است.

به گفته مسوولان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان میزان رعایت موازین بهداشتی در اصفهان در هفته‌های اخیر کاهش یافت و به  ۷۰ درصد رسید که مطلوب نیست.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha