۲۹ خرداد ۱۴۰۰،‏ ۱۵:۲۱
کد خبرنگار: 1483
کد خبر: 84374765
۳ نفر

برچسب‌ها

انتخابات ایران و تشت رسوایی براندازان

تهران- ایرنا- اگر حتی بر فرض اینکه عده‌ای شعارها و بیانیه‌های آتشین و مملو از تصویرسازی جریان های برانداز خارج از کشور را علیه مشارکت در انتخابات باور کرده بودند، تصاویر برخورد جاهلانه و خشونت امیز آنان با کسانی که پای صندوق های رای حاضر شده بودند، این رویا را بر باد داد .

سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری دیروز (جمعه /۲۸ خرداد ) همزمان با داخل کشور، در سراسر جهان با برپایی صندوق های رای برگزار شد؛ خیلی ها رفتند و آرای خود را به ۴ نامزد باقی مانده در رقابت ها به صندوق های ریختند که براساس آخرین آمار اعلام شده، در مجموع بیش از ۵۰ درصد حائزین شرایط را در بر گرفت.

انتخابات در سراسر کشور در فضایی آرام برگزار شد و درحالی که برخی رسانه های بین المللی زاویه دار با جمهوری اسلامی ایران و رسانه های ضد ایرانی فارسی زبان سعی داشتند، انتخاباتی کم فروغ و بی رونق را القا کنند، حضور مردم تا ساعت های نخستین بامداد شنبه ، نشان داد که این محافل همچنان از واقعیت های ایران دور هستند.

این بار اما شگفتانه در خارج ایران رخ داد و آن اتفاقاتی بود که در مقابل حوزه های رای گیری در برخی کشورها رخ داد.

در  برخی کشورهای اروپایی براندازان چند نفره با پرچم و نشانه های خود در مقابل عمدتا کنسولگری های ایران تجمع کردند و شعار دادند و تا شامگاهان تلاش کردند شهروندان ایرانی را از شرکت در انتخابات، با انواع توهین و ایجاد رعب و تهدید به ضرب و شتم بازدارند و سرانجام هم کار به رفتارهای وحشیانه ای کشیده شد که چهره واقعی آنان را با وضوح بالا به رخ کشید.

در انگلیس، گروه های برانداز ابتدا با شعار و فحش سعی می کردند ایرانیان را از ورود به مراکز و حوزه های اخذ رای بازدارند و در ادامه با چوب و زنجیر به جان آنان افتادند و اوج آن ضرب و شتم ناجوانمردانه یک بانوی ایرانی در مقابل کنسولگری ایران در بیرمنگام بود.

این رفتارهای وحشیانه در لندن، پاریس ، برلین و فرانکفورت هم تکرار شد، درست در همان جوامعی که آنجا را الگوی زندگی دمکراتیک می دانند و مهد آزادی و دمکراسی!

دیروز (جمعه) روز وزن کشی براندازان بود که سر و ته خود را عریان به افکار عمومی عرضه کردند و تصویری از آرمان شهر و دولت مورد نظر خود را برای فردای براندازی نمایش دادند، آنگونه که نیروهای امنیتی و پلیس این شهرها که معمولا همیشه از تجمعات ضد جمهوری اسلامی در مقابل اماکن دیپلماتیک ایران حمایت می کردند، نتوانستند تحمل کنند؛ چرا که عربده های مستانه ، چوب هایی که در هوا می چرخید و به سمت زنان و پیرمردان حواله می شد، دیگر قابل چشم پوشی نبود.  

دیروز ؛ براندازها در حالی چهره واقعی خود را که نشان از درونشان دارد، بروز دادند که مردم ایران، شمایی از رواداری و تحمل مخالف و احترام به رای و نظر هم را در مراکز رای گیری و در سطح خیابان ها به نمایش گذاشتند؛ یکی رفت پای صندوق و یکی نرفت، اما هیچکس نه به زور رفت و نه به اجبار نرفت و کسی هم معترض کسی نشد؛ نه عربده ای و نه توهینی و نه ضرب و شتمی!

بازنده واقعی انتخابات دیروز جمعه ریاست جمهوری در ایران، براندازهای خارج نشینی بودند که خواسته یا ناخواسته نقاب از چهره برداشتند و خود واقعی خشونت طلب شان  را عرضه کردند. نکته حائز اهمیت آنکه این اتفاقات در کشورهایی که از آنها با عنوان عقب مانده یاد می شود رخ نداد که بتوان با عقب ماندگی آن جوامع رفتار براندازان را توجیه کرد؛ از منافقین تا فدائیان و سلطنت طلبان و جمهوری خواهان همه بودند نابردباری، بی احترامی به رای و نظر دیگران و بدتر از آن اهانت و ضرب و شتم، آن هم در جهان ظاهرا متمدن و آن هم از سوی مدعیان آزادی و دمکراسی، همه داشته های براندازان خارج نشین بود ، داشته هایی که بیش از آنکه هدف آنان را مشروع جلوه دهد ، تشت رسوایی شان را از بام انداخت و جهانی نظاره گر آن بود.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha