صعود به مرحله نهایی انتخابی جام جهانی اولویت فدراسیون بود

تهران- ایرنا- عضو هیات رییسه فدراسیون فوتبال گفت: صعود تیم ملی به مرحله نهایی انتخابی جام جهانی اولویت فدراسیون بود و رئیس فدراسیون همه تلاش خود را برای حضور پرقدرت تیم ملی در این رقابت‌ها بکار گرفت.

به گزارش ایرنا، «مهرداد سراجی» مدیرعامل باشگاه سایپا روز شنبه در گفت و گویی درباره عملکرد تیم ملی فوتبال در مقدماتی جام جهانی اظهار داشت: با وجود مسیر سختی که تیم ملی فوتبال ایران در دور برگشت داشت، شاید کمتر کسی تصور کسب چنین نتیجه‌ و چهار پیروزی را می‌کرد؛ اما با تلاش‌هایی که مجموعه فدراسیون در این چهار ماه و در راس آن «شهاب‌الدین عزیزی‌خادم» رییس و اعضای هیات رئیسه فدراسیون در پشتیبانی و حمایت از تیم ملی داشتند در نهایت منجر به صعود مقتدرانه به مرحله بعدی شد.

وی یادآور شد: کسب ١٢ امتیاز از چهار بازی نتیجه‌ای نبود که خیلی‌ها انتظار آن را داشته باشند، هرچند باید از ابتدا این اتفاق رخ می‌داد و با خیال آسوده راهی مرحله بعد می‌شدیم، اما متاسفانه نتایج ضعیف دور رفت باعث شد، دست به عصا و با استرس راهی مسابقات شویم. امیدواریم با قرعه‌ای مناسب در دور بعد به صورت مستقیم راهی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر شویم.

عضو هیات رییسه فدراسیون فوتبال ادامه داد: از ابتدا صعود تیم ملی به مرحله نهایی مسابقات انتخابی جام جهانی اولویت فدراسیون بود؛ برهمین اساس رئیس فدراسیون تمام اولویت خود را برای حضور پرقدرت تیم ملی در مقدماتی جام جهانی قطر گذاشت. تجهیزات و امکانات لازم در این مسیر را برای تیم ملی با بهترین کیفیت فراهم و حاشیه‌ها را از بازیکنان و کادر فنی دور کرد. موفق شد منابع مالی مناسبی را برای تیم ملی تامین کند. قول‌هایی را که در خصوص پاداش از قبل داده شده بود را بلافاصله پس از پیروزی ملی‌پوشان به حساب آنان واریز شد.

سراجی اضافه کرد: بدون تردید حضور در جام جهانی اهمیت زیادی برای فوتبال ایران دارد، چرا که این نسل، بازیکنان توانمندی هستند و استحقاق درخشش در جام جهانی را دارند. امیدوارم بتوانیم تعداد لژیونرهای خود را در لیگ‌های معتبر اروپایی افزایش دهیم و سایر نفراتی هم که در اروپا بازی می‌کنند به تیم‌های مطرح‌تری منتقل شوند. این پیشرفت بدون شک روی فوتبال داخلی هم تاثیر خواهد گذاشت، به خصوص روی تیم‌های پایه که می‌تواند انگیزه و شور و شعف را در آن‌ها زنده کند.

عضو هیات رئیسه فدراسیون در پایان یادآور شد: شور و اشتیاقی که با صعود تیم ملی به مرحله نهایی انتخابی جام جهانی قطر رخ داد، باعث شادی دل ٨۵ میلیون نفر از مردم ایران شد با هیچ چیزی قابل مقایسه نیست. هیچ چیزی مانند فوتبال نمی‌تواند چنین اثری داشته باشد که امیدوارم این اتفاقات ادامه‌دار باشد تا در بازی‌های المپیک و دور نهایی مقدماتی جام جهانی و بعد از آن هم در جام ملت‌های آسیا موفق باشیم.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha