آذر: انتخابات به لحاظ سلامت و کیفیت را پشت سر گذاشتم

تهران- ایرنا- عضو ستاد اجرایی مرکزی انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری کشور گفت: بطور مستمر و لحظه لحظه گزارشات مردمی و سامانه الکترونیکی و گزارشات از کانال‌های رسمی رصد شد و یک انتخابات به لحاظ سلامت و کیفیت را پشت سر گذاشتم.

به گزارش ایرنا، عادل آذر روز شنبه ضمن تبریک حماسه پرشکوه به مردم کشور و خانواده شهدا جانبازان ایثارگران، مقام معظم رهبری و تبریک به منتخب مردم، گفت: اعضای هیات اجرایی مرکزی نظارت بر انتخابات ریاست جمهوری به ریاست وزیر کشور و همچنین عضو حقوقی آن دادستان کل کشور، وزیر اطلاعات و دو نفر از نمایندگان مجلس بدون حق رای و نیز هفت نفر از معتمدین کشور به عنوان عضو حقیقی حضور دارند.

عضو ستاد اجرایی مرکزی انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری کشور تصریح کرد: به عنوان کسی که از زمانی که حکم صادر شد به طور منظم بر این جلسات شرکت کردم به ویژه تا دیروز که آغاز رای‌گیری انتخابات توسط وزیر کشور اعلام شد حضور داشتم.

آذر گفت: یکی از بهترین و منظم‌ترین انتخابات‌های دوران بعد از انقلاب را پشت سر گذاشتیم، این نیز حاصل نمی‌شد جز با زحمات و حمایت مردم و دعای خیر آنها و دلسوزان نظام و کسانی که مجری این کار بودند. از جمله در حوزه اجرا نظارت و امنیتی و نظامی و انتظامی.

عضو هیات اجرای انتخابات ریاست جمهوری افزود: بطور مستمر و لحظه لحظه گزارشات مردمی و سامانه الکترونیکی و گزارشات از کانال‌های رسمی رصد شد و یک انتخابات به لحاظ سلامت و کیفیت را پشت سر گذاشتم. مواردی در ساعات اولیه بین ۷ تا ۸ گزارش می‌شد مبنی بر این که سامانه قطع و وصل می‌شود یا روند کند است اما از ساعت ۸:۳۰ دقیقه به بعد نظامات رای‌گیری الکترونیکی در تمامی شعبه‌ها انجام شد.  

آذر تصریح کرد: در برخی شعب قطعی سامانه و اختلال در گرفتن رای داشتیم و این را براساس دستور وزیر کشور و تاکید هیات اجرایی پیگیری کردیم، اما به هیچ‌وجه در هیچ شعبه توقف در گرفتن رای نداشته‌ایم و اگر سیستمی هم اختلال داشته به صورت دستی رای گرفته می‌شد پس از بارگزاری و راستی‌آزمایی صورت می‌گرفت و نهایتا مورد شمارش قرار می‌گرفت.  

وی گفت: این انتخابات زیر نظر یک هیات اجرایی هفت نفره است و ما هفت نفر از طرف مردم در جریان امور هستیم و شبانه‌روز تا زمانی که آمار توسط وزیر کشور اطلاع‌رسانی شود از رای مردم پاسداری می‌کنیم.

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha