ایران رییس شاخه غرب آسیاوشمال آفریقا در انجمن جهانی پارک‌های فناوری شد

تهران- ایرنا- نماینده پارک فناوری پردیس به عنوان رییس جدید شاخه غرب آسیا و شمال آفریقا در هیأت مدیران بین‌المللی انجمن جهانی پارک‌های فناوری و نواحی نوآوری (IASP) انتخاب شد.

به گزارش روز شنبه روابط عمومی پارک فناوری پردیس، بدنبال فراخوان در میان پارک‌های فناوری و نواحی نوآوری منطقه غرب آسیا و شمال آفریقا، برای انتخاب ریاست جدید این منطقه، با توجه به نظرات و آرای گردآوری شده، امین رضا خالقیان مدیرکل ارتباطات و امور بین الملل پارک فناوری پردیس با اکثریت آرا به عنوان نماینده این منطقه در هیأت مدیران بین‌المللی انجمن جهانی پارک‌های فناوری و نواحی نوآوری (IASP) برای ۲ سال آینده برگزیده شد.

رییس قبلی این انجمن خانم لامیا بن مخلوف بوده است.

انجمن جهانی پارک‌های فناوری و نواحی نوآوری در سال ۱۹۸۴ تاسیس شد و در حال حاضر مقر اصلی انجمن بین المللی پارک های علم و فناوری و مناطق نوآوری در مالاگا اسپانیا مستقر است.

این انجمن ۶ زیر شاخه شامل آسیا و اقیانوسیه، غرب آسیا و شمال آفریقا، آفریقا، آمریکای لاتین، آمریکای مرکزی و اروپا دارد و ایران در بخش غرب آسیا و شمال آفریقا با ۳۵۰ عضو و ۱۱۵هزار شرکت فناورانه در ۷۵ کشور حضور دارد.

ماموریت این انجمن ایجاد شبکه جهانی بین پارک های علمی و مناطق نوآوری به منظور رشد، بین المللی سازی و اثربخشی اعضا است.

همچنین از جمله فعالیت های این انجمن می توان به ایجاد شبکه‌ای فعال از مدیران پارک های علمی، فناوری و تحقیقاتی، نوآوری ها و سایر زمینه های نوآوری، ایجاد و افزایش فرصت های شغلی جدید برای اعضا و شرکتهای آنها اشاره کرد.

برندینگ و افزایش ارتباطات جهانی اعضا، معرفی پارک ها در مجامع و نهادهای بین المللی، کمک به توسعه پارک های جدید و مناطق نوآوری از دیگر فعالیت های این انجمن است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha