تقدیر نمایندگان ایران در خارج از مشارکت هم‌وطنان در انتخابات

لندن – ایرنا – سفرا و روسای نمایندگی‌های ایران در خارج از کشور با صدور بیانیه‌هایی از حضور پرشور و حماسی هم‌وطنان مقیم خارج از در انتخابات ریاست جمهوری تقدیر و تشکر کردند.

به گزارش ایرنا، سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری دیروز (جمعه) بطور همزمان در سراسر ایران و ۱۳۳ کشور جهان برگزار شد. در این دوره از انتخابات عبدالناصر همتی، سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشم، محسن رضایی میرقائد و حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رییس الساداتی (مشهور به رئیسی) به عنوان چهار رقیب حضور داشتند و مورد قضاوت ۵۹ میلیون و ۳۱۰ هزار واجد شرایط حضور در انتخابات قرار گرفتند.

هم وطنان ایرانی خارج از کشور به رغم مشکلات ناشی از دوری راه، کاری بودن روز جمعه و تجمع گروه‌های معاند مقابل اماکن برگزاری انتخابات، پای صندوق‌های رای حاضر شده تا به وظیفه ملی خود عمل کنند.

مشارکت ایرانیان نشان‌دهنده همبستگی با هویت تمدنی مشترک است

سفارت جمهوری ایران در اتریش در توییتی نوشت: حضور پرشور و مسئولانه هموطنان عزیز مقیم اتریش و اسلواکی در انتخابات ریاست جمهوری اسلامی ایران، به رغم برخی مشکلات ناشی از توهین ها و آزارهای غیرمتمدانه اقلیتی انگشت شمار در وین، نشان‌دهنده  همبستگی ایرانیان با هویت تمدنی مشترک و دغدغه جمعی برای پیشرفت ایران عزیز است.

ایرانیان مقیم سوئد با اشتیاق به وظیفه ملی خود عمل کردند

احمد معصومی‌فر سفیر جمهوری اسلامی ایران در سوئد گفت: ایرانیان وطن‌دوست مقیم سوئد به رغم تمام مشکلات از جمله دوری راه و کاری بودن روز جمعه در این کشور، با اشتیاق و علاقه به وظیفه ملی خود برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری عمل کردند.

وی در گفت‌وگو با ایرنا بیان داشت: به رغم اینکه پلیس هم مستقر بود و سعی می‌کرد که فضا را فراهم کند تا هموطنان بتوانند در انتخابات شرکت کنند ولی با فحاشی و آزار و اذیتی که گروهان مخالف داشتند ممانعت ایجاد کردند. ولی هموطنان به هر سختی بود خودشان را به پای صندوق های رای رساندند و حماسه آفریدند.

سفیر کشورمان عنوان کرد در استکهلم گروه های النضال، منافقین و بعضی دیگر از گروه های تروریستی خیلی تلاش کردند که از حضور هموطنان در انتخابات ممانعت کنند

وی تصریح کرد: در مجموع طرحی که مبنی بر بهم زدن انتخابات بود کاملا با شکست مواجه شد و همه کسانی که علاقه‌مند به رای دادن بودند توانستند در انتخابات شرکت کنند.

تشکر سفیر ایران در بروکسل

غلامحسین دهقانی سفیر جمهوری اسلامی ایران در بروکسل هم در بیانیه‌ای اعلام کرد: از طرف خود و همکارانم در سفارت جمهوری اسلامی ایران در بروکسل از کلیه هم‌وطنان گرامی که در انجام وظیفه ملی خود از نقاط مختلف بلژیک و لوگزامبورگ در انتخابات ریاست جمهوری شرکت کرده و رای خود را به صندوق ریختند قدردانی می‌کنم.

سفارت ایران در انگلیس: میهن دوستی و مسئولیت پذیری ایران در انتخابات به نمایش گذاشته شد

سفارت جمهوری اسلامی ایران در انگلیس با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد: اکنون که به توفیق الهی انتخابات ریاست جمهوری با موفقیت به پایان رسیده است بدینوسیله از حضور پرشور همه ایرانیان عزیز مقیم انگلستان که در برگزاری پرشکوه انتخابات و به ویژه با مشارکت در آن، برگ زرین و پر افتخار دیگری بر تاریخ این مرز و بوم افزودند خاضعانه و صمیمانه تقدیر و تشکر می‌کنیم.

این بیانیه می‌افزاید: بدون شک همه شما عزیزانی که با مشارکت در انتخابات ریاست جمهوری در این شرایط حساس داخلی و بین‌المللی و به رغم تلاش‌های مذبوحانه عوامل بیگانه و تروریست‌هایی که علیه شما دست به خشونت زدند، در تعیین سرنوشت آینده خود و کشورتان نقش ایفا کردید، پیش و بیش از هرچیز میهن دوستی و مسئولیت پذیری خود را برای جهانیان به نمایش گذاشتید و از آزمون بزرگ تلاش برای آبادانی و سرافرازی ایران عزیز موفق بیرون آمدید.

سفیر ایران در ایرلند: استقبال شایسته‌ای ازصندوق‌های رای به عمل آمد

مسعود اسلامی سفیر ایران در دوبلین در گفت‌وگو با ایرنا اعلام کرد که مشارکت و استقبال شایسته‌ای از سوی هم‌وطنان پای صندوق‌های رای در ایرلند صورت گرفت.

سفیر ایران در ایتالیا: مشارکت در انتخابات تضمین کننده استقلال، آزادی و توسعه میهن عزیزمان خواهد بود

حمید بیات سفیر جمهوری اسلامی ایران در ایتالیا به مناسبت حضور پرشکوه ایرانیان مقیم در انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری اسلامی ایران در حوره های انتخاباتی رم و میلان اعلام کرد: به تمامی هموطنان آگاه و فرهیخته مقیم کشور ایتالیا، ضمن آرزوی سلامتی و موفقیت در تمامی شئونات زندگی برای شما، با پایان یافتن برگزاری انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری، بر خود واجب می دانم که از مشارکت آگاهانه، صمیمانه و مسئولانه شما عزیزان در پای صندوقهای رای مستقر در رم و میلان تقدیر و تشکر کنم.

وی افزود: تصمیم آگاهانه و مسئولانه شما برای مشارکت در این انتخابات علی رغم محدودیتهای ناشی از پاندمی کرونا و حضور تعداد معدود فریب خوردگان و عوامل ستیزه جوی بیگانه در مقابل سفارت و مزاحمت و توهین آنها، نشان داد که شما بدون توجه به تبلیغات سوء و تمامی کاستیها، تنها صندوق رای را بهترین مسیر و مدنی ترین راه برای رسیدن به خواسته ها و اهداف مورد نظر خود می شناسید.

بیان ادامه داد: بلاتردید با عنایت پروردگار متعال نتیجه مشارکت گرم، صمیمی و غرور آفرین شما، تامین و تضمین کننده استقلال، آزادی، عدالت، آبادانی، رفاه، پیشرفت و توسعه میهن عزیزمان خواهد بود و مسیر رفع مشکلات و دغدغه های مردم بزرگ ایران و همچنین لغو و بی اثر سازی تحریمهای ظالمانه آمریکا را هموار خواهد ساخت.

سفیر ایران در انتهای این بیانیه نوشت: از خداوند عز و جل تندرستی، شادکامی، موفقیت و عاقبت بخیری تمامی شما عزیزان را مسئلت می نمایم. اینجانب همچنین به جناب آقای سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهوری محترم منتخب مردم شریف کشورمان تبریک گفته و برای ایشان موفقیت در اجرای تمامی تعهدات و اهداف عالیه در مسیر رشد و آبادانی کشورمان آرزومندم. خداوند یار و نگهدار شما باشد

سفارت جمهوری اسلامی ایران در فرانسه

سفارت جمهوری اسلامی ایران در فرانسه نیز در توئیتی نوشت: در انتهای روز انتخاب سرنوشت و رای گیری در حوزه پاریس از همه هموطنانی که از دور ونزدیک و در یک روز کاری درمحل کنسولی سفارت حضور یافتند و نیز از آنانیکه درمراحل مختلف اخذ رای با تلاش خود حوزه انتخابیه پاریس را یاری کردند سپاسگزاری می نمائیم.به امید ایرانی سرفراز و پاینده

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha