نتیجه قطعی انتخابات ریاست جمهوری در هرمزگان اعلام شد

بندرعباس-ایرنا- رییس ستاد انتخابات هرمزگان با اعلام پایان شمارش آرای انتخابات ریاست جمهوری گفت: سیدابراهیم رییسی با کسب ۴۳۶هزار و ۱۶۴ رای از مجموع ۶۹۱هزار و ۴۰۷ رای ماخوذه، بیشترین میزان رای مردم هرمزگان را به خود اختصاص داد.

علی رئوفی روز شنبه در جمع خبرنگاران افزود: محسن رضایی میرقائد با ۶۱هزار و ۱۴۸ رای، عبدالناصر همتی با ۵۳هزار و ۲۳۰ رای و امیرحسین قاضی زاده هاشمی با ۲۰ هزار و ۶۱۲ رای به ترتیب در رتبه های بعدی میزان آرای کسب شده قرار گرفتند.

وی تصریح کرد: میزان مشارکت در انتخابات ریاست جمهوری ۵۸.۱۱درصد بود که شهرستان حاجی آباد با ۷۹.۶۰درصد بیشترین آمار مشارکت و بندرعباس با ۵۰.۲۱درصد کمترین مشارکت را در انتخابات ریاست جمهوری داشته است.

رییس ستاد انتخابات هرمزگان، تعداد واجدان رای در استان را یک میلیون و ۱۸۹هزار و ۸۶۹نفر اعلام کرد و با اشاره به آمار مشارکت مردم در انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا گفت: ۶۷۲هزار و ۴۸۴ نفر در انتخابات شوراهای اسلامی در انتخابات شوراهای اسلامی معادل ۵۶٫۵۲ درصد واجدان شرایط رای، در انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا مشارکت کردند.

به گفته رئوفی در انتخابات شوراها نیزبیشترین آمار مشارکت با ۷۸.۷۵درصد مربوط به شهرستان حاجی آباد و کمترین مشارکت متعلق به شهر بندرعباس با ۴۹.۲۳درصد است.

رئیس ستاد انتخابات هرمزگان با بیان اینکه شمارش آرا چند صندوق رای در شهر بندرعباس همچنان ادامه دارد، گفت : فهرست های منتشر شده از اسامی منتخبان شورای اسلامی شهر بندرعباس در فضای مجازی صحت ندارد و نتایج قطعی به صورت رسمی از طریق کمیته اطلاع رسانی ستاد انتخابات استان تا ساعاتی دیگر اعلام می شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha