باید به فکر اجرای سریع و کامل واکسیناسیون عمومی کرونا باشیم

تهران- ایرنا- عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله (عج) و دانشمند برتر فرهنگستان علوم پزشکی ایران دریادداشتی نوشت: باید به فکر آبادانی و اصلاح امور بود، به فکر واکسیناسیون همه ملت ایران علیه کرونا در زمان سریع و همچنین به فکر حمایت مالی از اقشار آسیب پذیر در تامین هزینه های سلامت بود.

دکتر سید موید علویان که براساس ارزیابی فرهنگستان علوم پزشکی کشور به عنوان دانشمند برتر دهه اخیر در حوزه علوم بالینی برگزیده شد، روز ( ۲۹ خرداد) در این یاداشت افزود: مردم با رای گسترده خود به رییس جمهور منتخب، شرایط تغییر مسیر در حوزه های مختلف به خصوص بهداشت و سلامت را فراهم کرده اند.

معاون اسبق وزارت بهداشت گفت: باید به فکر پوشش همگانی بیمه، به فکر اجرای پزشک خانواده و سیستم ارجاع، به فکر ایجاد یک نظام دقیق در نظارت بر تضاد منافع متولیان سلامت بود و حال وقت آن رسیده که با تخلف ها برخورد قاطع کرد.

وی افزود: به فکر انجام تکالیف بر زمین مانده و انباشته شده سال ها در نظام سلامت بود. در نظام سلامت سفید و سیاه، چپ و راست، خودی و غیر خودی نداریم. هر کسی که به اصول مشخص پایبند باشد، خودی است و محترم.

علویان ادامه داد: زمینه نقد برنامه ها را فراهم کنیم و به جای دشنام به آنان، مورد تشویق قرار دهیم. کمی جبران گذشته، کمی تامل و تفکر به آنچه شد و کردیم و به آینده روشن در حوزه سلامت برای ملت ایران فکر کنیم.

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله (عج) اظهار داشت: دست به دست هم دهیم و الگوی مناسبی برای سلامت مردم خود نشان دهیم. به امید آن روز

اخبار مرتبط

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha