۲۹ خرداد ۱۴۰۰،‏ ۱۲:۴۸
کد خبرنگار: 2581
کد خبر: 84374518
۰ نفر

برچسب‌ها

نتایج شوراهای اسلامی ۲ شهر کلاله و فراغی اعلام شد

گنبدکاووس - ایرنا - فرماندار شهرستان کلاله در شرق استان گلستان گفت که نتیجه انتخابات شورای اسلامی ۲ شهر کلاله و فراغی با پایان یافتن شمارش آرا مشخص شد و منتخبان اصلی و علی البدل این شوراها برگزیده شدند.

محمد ابراهیمی تودرواری روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: ۵۱ داوطلب تایید صلاحیت شده در انتخابات شورای اسلامی شهر ۴۰ هزار نفری کلاله برای کسب پنج کرسی با هم به رقابت پرداختند که عباس آریانپور با ۲ هزار و ۶۸۶ رای، الله نظر مرتضویان با ۲ هزار و ۳۰۴ رای، محمد ترخوانه با ۲ هزار و ۱۸۴ رای، علیرضا کریم کشته با هزار و ۹۸۰ رای و محسن داورزنی با هزار و ۸۷۴ رای به عنوان اعضای اصلی شورای اسلامی این شهر انتخاب شدند.

وی ادامه داد: جهان‌گل نامی با هزار و ۷۴۵ رای، علیرضا پنجه‌کوبی با هزار و ۳۴۸ رای و نورمحمد محمدی با هزار و ۳۰۷ رای نیز به عنوان سه عضو علی البدل شورای شهر کلاله انتخاب شدند.

ابراهیمی تودرواری اضافه کرد: در شهر هفت هزار نفری فراغی از توابع شهرستان کلاله نیز ۱۶ داوطلب با هم به رقابت پرداختند که در نهایت کمال رحمان زاده با هزار و ۲۲۰ رای، ستار حسن زاده با هزار و ۱۲۹ رای، رحمان بردی صدقی با هزار و ۴۷ رای، عبدالصادق مرادی با هزار و ۲۳ رای و ارازمحمد مرادیان با ۹۹۰ رای به عنوان اعضای اصلی شورای اسلامی این شهر انتخاب شدند.

به گفته وی، خلیل گلدی زاده با ۸۰۱ رای، عبدالحکیم برومند با ۷۵۹ رای و جمعه گلدی سیدی با ۷۳۹ رای به عنوان اعضای علی البدل شورای اسلامی شهر فراغی انتخاب شدند. 

شهرستان کلاله ۱۳۰ هزار نفر جمعیت دارد که در دو نقطه شهری و ۱۲۰ روستا سکونت دارند.

استان گلستان براساس آخرین سرشماری نفوس و مسکن یک میلیون و ۸۶۸ هزار و ۸۱۹ نفر جمعیت دارد که ۵۳ درصد از این جمعیت، شهرنشین هستند.

انتخابات ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر، روستا و عشایر همزمان با سیزدهمین دوره رییس جمهوری، دومین میان دوره‌ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری و نخستین میاندوره‌ای یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی ۲۸ خرداد برگزار شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha