بازتاب انتخابات ریاست جمهوری ایران در رسانه‌های پاکستان

اسلام‌آباد - ایرنا- رسانه‌های پاکستان با انتشار گسترده گزارش‌های خبری و تصویری از سیزدهین دوره انتخابات ریاست جمهوری در ایران، نوشتند: مقامات ایرانی از جمله رهبر عالی این کشور از مردم خواستند تا مشارکت بالایی برای حضور پای صندوق‌های رای داشته باشند.

به گزارش روز شنبه ایرنا، بسیار از شبکه‌های اردو زبان پاکستان و همزمان سایت‌های انگلیسی زبان این کشور ضمن انعکاس گسترده برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در ایران، نوشتند: میزان مشارکت ایرانیان بالای ۴۵ درصد اعلام شده و همزمان بسیاری از کشورهای جهان نیز پذیرای ایرانیان برای شرکت در انتخابات بودند.

روزنامه اردو زبان «۹۲» چاپ شهر اسلام‌آباد نوشت: رهبر عالی ایران تاکید کردند که رای و حضور در انتخابات راهکار اصلی پرداختن به همه مسائل است، لذا ملت ایران باید حضور پرشور و حماسه‌ای در انتخابات داشته باشند.

در گزارش این روزنامه آمده است: انتخابات ریاست جمهوری ایران علاوه بر پاکستان در ۱۳۳ کشور دیگر نیز برگزار شد و ایرانیان مقیم خارج نیز توانستند از حق خود برای انتخاب رئیس جمهوری آینده کشورشان استفاده کنند.

روزنامه «اکسپرس تریبیون» پاکستان نیز به نقل از اظهارات مقام معظم رهبری نوشت: انتخابات و رای مردم برای آینده کشور بسیار مهم است بنابراین مردم به پای صندوق‌های رای رفته و برای انتخاب رئیس جمهوری خود رای بدهند.

روزنامه اردو زبان «نائی بات» نیز با انتشار تصویری از لحظه حضور حضرت آیت الله خامنه‌ای در پای صندوق رای، نوشت: انتخابات ریاست جمهوری ایران با حضور گسترده مردم برگزار شد.

روزنامه پاکستانی «نوای وقت» نوشت: رای گیری انتخابات ریاست جمهوری ایران از اول صبح روز جمعه آغاز و بدون هیچ وقفه‌ای و با حضور گسترده مردم ادامه یافت و اکنون شمارش آراء ادامه دارد.

به گزارش ایرنا، سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری همزمان با دو انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری و همچنین ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا ساعت ۷ صبح روز گذشته جمعه در سراسر کشور و ۱۳۳ کشور دنیا برگزار شد و به دلیل شرایط کرونایی و با توجه به مصوبه ستاد ملی کرونا برای رعایت پروتکل‌های بهداشتی، اخذ رای از مردم تا ساعت ۲ بامداد تمدید شده بود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha