فرماندار هرسین اسامی منتخبان شورای این شهر را اعلام کرد

کرمانشاه - ایرنا - فرماندار شهرستان هرسین از پایان شمارش آرای انتخابات شورای شهر هرسین خبر داد و گفت: «علی امیدی، الهه رستمی، یوسف عسکرپور، کیوان الهیاری و محمدجواد جواهری» پنج منتخب مردم در ششمین دوره انتخابات شورای این شهر هستند.

عبادالله کنجوریان روز شنبه در گفت‌ وگو با خبرنگار ایرنا افزود: «علی امیدی» با پنج هزار و ۱۹ رای، «الهه رستمی» با چهار هزار و ۷۴۵ رای، «یوسف عسکرپور» با چهار هزار و ۶۴۸ رای، «کیوان الهیاری» با چهار هزار و ۵۷۴ رای و «محمدجواد جواهری» با چهار هزار و ۶ رای، پنج منتخب ششمین دوره انتخابات شورای شهر هرسین شدند.

به گفته او، «فرشاد عظیمی» و «نوروز درویشی» هم به عنوان دو عضو علی البدل این شورا انتخاب شدند.

کنجوریان درباره بخش بیستون شهرستان هرسین هم گفت: با توجه به اینکه سه نفر از هشت نامزد انتخابات شورای شهر بیستون پیش از انتخابات انصراف دادند و تعداد نامزدها از حد نصاب حداقل ۶ نفر کمتر شد، به همین دلیل انتخابات شورا در این بخش برگزار نشد.

فرماندار شهرستان هرسین همچنین از مشارکت ۶۰ درصدی مردم این شهرستان در انتخابات روز جمعه خبر داد و یادآور شد: بیش‌ از ۳۷ هزار نفر در انتخابات ریاست‌جمهوری و بیش‌ از ۲۶ هزار نفر در انتخابات شورای شهر هرسین مشارکت کردند.

کنجوریان از همت و حضور گسترده مردم شهرستان هرسین در انتخابات قدردانی کرد و گفت: این حماسه بزرگ و حضور پرشور را به همه ملت ایران به‌ویژه مردم شهرستان تبریک می‌گویم.

شهرستان ۸۰ هزار نفری هرسین در جنوب شرقی استان کرمانشاه واقع شده است.

ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا و سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری همزمان با سراسر کشور روز جمعه ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ در استان کرمانشاه نیز برگزار شد.

در این انتخابات یک میلیون و ۵۷۷ هزار و ۶۳۹ کرمانشاهی حق رای داشتند که ۴۶ درصد آنان در انتخابات مشارکت کردند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha