فرماندار: تفرشی‌ها در انتخابات ۸۰ درصد مشارکت کردند

اراک - ایرنا - فرماندار شهرستان تفرش گفت: ۸۰ درصد مردم این شهرستان در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در ۲۸ خرداد شرکت کردند.

«عبدالرضا حاج‌علی‌بیگی» روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: در مجموع ۲۰ هزار و ۵۰۰ نفر در شهرستان تفرش واجد شرایط برای حضور در انتخابات ۲۸ خرداد بودند که ۱۶ هزار و ۱۶۲ نفر معادل ۸۰ درصد در این رویداد سیاسی شرکت کردند.  

وی ادامه داد: علاوه بر سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا، انتخابات میان‌دوره‌ای یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی نیز در این شهرستان برگزار شد.  

فرماندار شهرستان تفرش اظهار داشت: ۱۸ شعبه اخذ رای در این شهرستان تدارک شده بود که در مجموع ۲۷ هزار تعرفه و برگه رای تحویل این شعب شد که از این تعداد پنج‌هزار و ۹۷۲ برگ تعرفه مصرف و پنج‌هزار و ۹۶۱ برگه تعرفه نیز از صندوق‌ها بیرون آمد.  

حاج‌علی‌بیگی تعداد رای باطله غیر ماخوذه را یک برگه عنوان کرد و گفت: برگ‌های رای باطله ماخوذه نیز ۵۰۷ برگه بود و برگ‌های صحیح نیز پنج‌هزار و ۴۵۳ فقره است.  

وی بیان کرد: «نفیسه ایلخانی» با یک‌هزار و ۷۳۹ رای، «سعید احمدی جعفری» با یک‌هزار و ۴۳۰ رای، «محمد شاکری» با یک‌هزار و ۲۴۰ رای، «حسن ذوالفقاری» با یک‌هزار و ۱۸۷ رای و «حبیب عسگری» با یک‌هزار و ۲۶ رای به عنوان پنج عضو اصلی شورای اسلامی شهر تفرش انتخاب شدند.  

فرماندار شهرستان تفرش اضافه کرد: «علی لطفی» با یک‌هزار و ۲۵ رای، «عبدالناصر ذوالفقاری» با ۸۵۷ رای و «علی حیدری» با ۶۷۹ رای نیز به عنوان اعضای علی‌البدل شورای اسلامی شهر تفرش انتخاب شدند.  

وی در خصوص تعداد آرای ریاست جمهوری و انتخابت میاندوره‌ای مجلس شورای اسلامی نیز گفت: این مهم در اسرع وقت از سوی استانداری مرکزی اطلاع‌رسانی می‌شود.  

شهرستان تفرش با جمعیتی بالغ بر ۳۰ هزار نفر در ۸۵ کیلومتری اراک مرکز استان مرکزی واقع شده است.   

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha