۲۹ خرداد ۱۴۰۰،‏ ۱۳:۰۴
کد خبرنگار: 1416
کد خبر: 84374434
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

اعضای شوراهای اسلامی منتخب شهرهای خلخال انتخاب شدند

اردبیل _ ایرنا _ با پایان کار شمارش آرا و تایید در ستاد انتخابات خلخال ، اعضای حائز اکثریت آرای ششمین دوره از اتنخابات شوراهای اسلامی شهرهای این شهرستان انتخاب شدند.

فرماندار خلخال روز شنبه به خبرنگار ایرنا گفت: شمارش آرای سیزدهمین دوره از انتخابات ریاست جمهوری و همچنین ششمین دوره از انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در این شهرستان پایان یافته و نتیجه انتخابات شوراهای اسلامی سه شهر خلخال ، کلور و هشجین طی فرم شماره ۳۱ به اطلاع عمومی مردم می‌رسد.

فریدون بابایی افزود: بر اساس نتایج شمارش آرای نامزدهای ششمین دوره از انتخابات شوراهای اسلامی شهرهای این شهرستان در خلخال که با شرکت ۴۳ نامزد برگزار شد، سیدمحمد سعید شهابی با هزار و ۸۰۸ رای ، خدیجه یعقوبی با هزار و ۶۸۰ رای ، علی حسنی اردبیلق با ۱۶۲۸ رای ، بلال نوری با هزار و ۶۲۷ رای و شهناز شاطری با هزار و ۵۱۲ رای بترتیب حائز بیشترین رای این دوره از انتخابات شدند.

او گفت: در شهر کلور مرکز بخش شاهرود خلخال نیز که با حضور ۱۱ نامزد برگزار شد رحمان رضایی کلور با کسب ۶۶۸ رای ، سیدعلی اسحاقی کلور با ۶۵۰ رای ، حسن شهسواری با ۵۷۴ رای ، سیدیعسوب عقیلی با ۵۷۳ رای و غلامحسین علی‌پور کلوری با کسب ۵۲۰ رای بترتیب حائز بیشترین آرا و به عنوان پنج نفر اعضای اصلی شورای این شهر معرفی شدند.

رئیس ستاد انتخابات خلخال بیان کرد: در انتخابات شورای شهر هشجین مرکز بخش خورش‌رستم خلخال که با شرکت ۹ نفر نامزد برگزار شد، علی بیرامی دمدل با ۸۱۲ رای ، حمایت نوروزی هشی با ۷۱۹ رای ، اکبر جلیلی با ۶۷۳ رای ، سجاد رستگار با ۶۱۳  و حامد کارگز هشجین با ۶۱۳ رای حائز بیشترین آرا شدند.

فرماندار خلخال با بیان اینکه در ششمین دوره از انتخابات شهر و روستای این شهرستان ۵۹۰ نامزد برای انتخاب در شورای اسلامی شرکت کردند، افزود: از این تعداد ۶۷ نامزد مربوط به شوراهای اسلامی سه شهر خلخال ، کلور و هشجین بوده و ۵۲۳ نفر نامزد نیز برای انتخاب در بدنه شورای اسلامی روستاهای این شهرستان شرکت دارند.

وی گفت: در این دوره از انتخابات ۱۸۱ شعبه اخذ رای ثابت و سیار برای دریافت آرای مردم در مناطق شهری و روستایی در اخذ رای مردم  فعالیت کردند که این تعداد نسبت به مجموع شعب اخذ رای انتخابات گذشته این شهرستان ۲۱ شعبه بیشتر شده بود.

رئیس ستاد انتخابات خلخال اظهارکرد: اعضای اصلی منتخب شوراهای اسلامی سه شهر خلخال پنج نفره بوده و همچنین در پنج روستای پرجمعیت این شهرستان اعضای اصلی شورای اسلامی پنج نفره بوده و ترکیب شورا در مابقی روستاها سه نفره خواهد بود.

وی افزود: در این دوره از انتخابات که دیروز در سلامت کامل برگزار شد، سه هزار و ۶۰۰ نفر به عنوان عوامل اجرایی، نظارتی، بازرسی ، انتظامات و ناظر بهداشتی مقابله با کرونا برگزاری انتخابات ریاست‌ جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستای این شهرستان را برعهده داشتند.

رئیس هیات نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستای خلخال نیز در این جلسه گفت: از مجموع ۶۰۴ داوطلب ششمین دوره انتخابات شهر و روستا در این شهرستان که ثبت‌نام کردند صلاحیت ۵۲۳ نامزد برای  انتخاب و عضویت در شورای اسلامی ۹۴ روستای واجد شرایط برگزاری انتخابات شورای اسلامی مورد تایید قرار گرفته بود و از مجموع ۱۴۲ روستای دارای سکنه این شهرستان انتخابات در ۹۴ روستا حائز شرایط برگزاری انتخابات شورای اسلامی برگزار شد.

وی افزود: ترکیب اعضای شورای اسلامی روستاهای خلخال بر اساس تناسب جمعیتی بوده و بر این اساس چهار روستای اندبیل ،علی‌آباد ،خوجین و طولش در بخش مرکزی ، روستای بزرگ و پرجمعیت برندق در بخش خورش‌رستم و روستای پرجمعیت لرد در بخش شاهرود واجد شرایط عضویت پنج نفر شورای اسلامی بوده و در ۸۴ روستای باقیمانده ترکیب شورا سه نفره هستند.

وی گفت: در این دوره از انتخابات ۱۵ نفر از داوطلبان در سه شهر خلخال ، کلور و هشجین به عنوان اعضای اصلی شورای اسلامی این سه شهر و نیز ۲۶۸ نفر در۹۴ روستای این شهرستان به عنوان اعضای اصلی شورای اسلامی روستا انتخاب شدند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha