مشارکت ۱۰۰ درصدی مردم خوشاب خراسان رضوی در انتخابات

سبزوار- ایرنا- فرماندار شهرستان خوشاب در استان خراسان رضوی گفت: تمامی واجدان شرایط رای در این شهرستان در انتخابات روز گذشته ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ پای صندوق های رای حاضر شدند و بر این مبنا مشارکت مردم خوشاب در انتخابات ۱۰۰ درصد اعلام شده است.

امان الله خدمتگزار روز شنبه با بیان این مطلب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بر مبنای سرشماری سال ۹۵ ، جمعیت شهرستان خوشاب حدود ۳۳ هزار نفر اعلام شده بود که از این تعداد ۷۰ درصد جمعیت معادل ۲۳ هزار و ۴۴۵ نفر واجد شرایط رای بودند که در انتخابات دیروز شرکت کردند.

وی با قدردانی از مشارکت بی نظیر مردم شهرستان خوشاب در انتخابات ادامه داد: روز گذشته شعب اخذ رای در مناطق شهری و روستایی شهرستان خوشاب با ازدحام مردم مواجه بود.

فرماندار خوشاب گفت: در شرایطی که دشمن با بزرگ‌نمایی مشکلات و سیاه‌نمایی وضع موجود، به دنبال کاهش مشارکت مردم در عرصه انتخابات بود امروز مردم ایران با حضور پرشور بار دیگر حمایت خود را از انقلاب و نظام نشان دادند.

خدمتگزار افزود: در شرایطی که توجه دشمنان و ملت‌های دیگر جهان به انتخابات ایران است مردم این خطه با حضور پرشور از آزمون مهم انتخابات با سربلندی بیرون آمده اند.

شهرستان خوشاب به مرکزیت شهر سلطان آباد در ۱۷۵ کیلومتری غرب مشهد قرار دارد.

سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، ششمین دوره‌ انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا، دومین دوره انتخابات میان دوره‌ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری دیروز جمعه در پنج هزار و ۷۳ شعبه اخذ رای، ۸۷ شهر و ۲ هزار و ۵۸۶ روستای خراسان رضوی برگزار شد.

در مجموع  ۱۷ هزار و ۸۶۰ نامزد در خراسان رضوی برای کسب هشت هزار و ۷۳۷ کرسی شوراهای اسلامی شهر و روستا رقابت کردند و سه نامزد انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس خبرگان نیز در حال رقابت برای تعیین جایگاه یک نماینده باقیمانده این استان در این مجلس هستند.

خراسان رضوی ۶.۸ میلیون نفر جمعیت دارد که ۴.۶ میلیون نفر از آنان واجد شرایط شرکت در این انتخابات بودند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha