استاندار: پنج شهرستان همدان در وضعیت زرد کرونایی قرار گرفتند

همدان- ایرنا- استاندار همدان گفت: طبق آخرین ارزیابی و گزارش ارائه شده پنج شهرستان فامنین، کبودراهنگ، رزن، اسدآباد و درگزین در وضعیت زرد و مابقی شهرستان ها در وضعیت نارنجی قرار گرفتند.

به گزارش ایرنا؛ سید سعید شاهرخی روز شنبه در ستاد استانی مقابله با ویروس کرونا با بیان اینکه استان همدان به شکل مطلوب ویروس را کنترل کرده و به سمت زرد و آبی حرکت می کند اظهار داشت: این وضعیت همچنان شکننده بوده و برای حرکت به سمتی آبی شدن وضعیت کرونا باید همچنان از حضور در تجمع و دورهمی های خانوادگی پرهیز کرد.

 استاندار همدان گفت: بیشترین عامل ابتلا به کرونا در استان همدان شرکت در اجتماعات و دورهمی خانوادگی است و در صورت رعایت این ۲ فاکتور، آمار مبتلایان به ویروس کرونا به شکل قابل توجهی کاهش می یابد.

شاهرخی با بیان اینکه همت وزارت بهداشت و درمان در تهیه واکسن مورد نیاز مردم به ویژه تولید واکسن داخلی شایسته قدردانی است افزود: بیش از ۹۵ هزار نفر از مردم این استان علیه ویروس کرونا واکسینه شدند که حدود ۷۵ درصد از آنها افراد پرخطر یعنی ۷۰ سال به بالا هستند.

وی از همه دست اندرکاران به ویژه اعضای ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا، مراکز بهداشتی، درمانی، تیم های هلال احمر و همکاران که به رعایت پروتکل های بهداشتی در شعب اخذ رای نظارت داشتند قدردانی کرد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha