۶۲ درصد از واجدان شرایط کهگیلویه و بویراحمد در انتخابات شرکت کردند

یاسوج- ایرنا- مدیر کل سیاسی و انتخابات استانداری کهگیلویه و بویراحمد گفت: میزان مشارکت مردم این استان در انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای شهر و روستا ۶۲ درصد بوده است.

فتاح محمدی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود:تعداد واجدان شرایط استان برای شرکت در انتخابات ۲۸ خرداد ماه ۵۵۰ هزار و ۶۴۲ نفر بود که ۶۲ درصد این افراد یعنی ۳۳۹ هزار و ۴۷۳ نفر در انتخابات ریاست جمهوری و مجلس شورای اسلامی شرکت کردند.
مردم کهگیلویه و بویراحمد در انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی سال ۹۶ با ۷۲ درصد مشارکت رتبه اول کشور در مشارکت انتخابات را به خود اختصاص دادند.

وی تصریح کرد که روند برگزاری انتخابات در استان با توجه به آماده سازی تمامی امکانات و تجهیزات مورد نیاز و ارایه آموزشهای لازم مطلوب بود و کمترین مشکلی بوجود نیامد.
وی گفت: تنها اشکالی که در جریان برگزاری انتخابات پیش آمد همان مساله احراز صلاحیت الکترونیکی بود که باعث شد برخی از شعب با تاخیر رای گیری را آغاز کنند که به سرعت حل شد.
محمدی ادامه داد: تا ساعت ۲ بامداد روز ۲۹ خرداد ماه کار رای گیری در شعب اخذ رای ادامه داشت و از نمایندگان فرمانداران در شعب اخذ رای خواستیم افراد حاضر در صف رای را  به محوطه شعب هدایت کنند و همه افراد رای خود را به صندوق انداختند.
وی در خصوص اعلام نتایج انتخابات گفت: اولویت ما اعلام نتیجه انتخابات ریاست جمهوری و سپس میان دوره ای مجلس و بعد هم شوراهاست ، نتایج باید صورتجلسه شده و به وزارت کشور ارسال شود و پس از آن باید به اطلاع مردم برسد.
محمدی یادآوری کرد: تا ۴۸ ساعت پس از اعلام نتایج همچنان منتخبان و یا سایر نامزدها حق اعتراض دارند و می توانند شکایت خود را ارائه کنند.
 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha