فرماندار: ۶۰ درصد مردم شهرستان هرسین در انتخابات ۲۸ خرداد شرکت کردند

کرمانشاه- ایرنا- فرماندار شهرستان هرسین از مشارکت ۶۰ درصدی مردم این شهرستان در انتخابات روز جمعه خبر داد و گفت: بیش‌ از ۳۷ هزار نفر در انتخابات ریاست‌جمهوری و بیش‌ از ۲۶ هزار نفر در انتخابات شورای شهر هرسین مشارکت کردند.

«عبادالله کنجوریان» روز شنبه در گفت‌ و گو با خبرنگار ایرنا افزود: ۶۴ هزار نفر از مردم بخش‌های مرکزی و بیستون شهرستان هرسین واجد حق رأی در انتخابات ۲۸ خرداد بودند که از این تعداد ۳۷ هزار و ۱۲۵ رای در انتخابات سیزدهمین دوره ریاست‌جمهوری و ۲۶ هزار و ۶۱۴ رای در انتخابات شورای شهر هرسین به صندوق‌های آرا ریخته شد.

آن‌چنان‌که او بیان کرد: براساس نتایج نهایی انتخابات ریاست‌جمهوری در شهرستان هرسین، آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی با ۲۱ هزار و ۶۹۰ رای بیشترین رای را نصیب خود کرد؛ همچنین محسن رضایی با پنج هزار و ۶۱۶ رای، عبدالناصر همتی با ۲ هزار و ۶۴۱ رای و امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی با ۷۳۰ رای در رتبه‌های دوم تا چهارم قرار گرفتند.

کنجوریان در پایان از همت و حضور گسترده مردم شهرستان هرسین در انتخابات قدردانی کرد و گفت: این حماسه بزرگ و حضور پرشور را به همه ملت ایران به‌ویژه مردم شهرستان تبریک می‌گویم.

شهرستان ۸۰ هزار نفری هرسین در جنوب شرقی استان کرمانشاه واقع شده است. 

ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا و سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری همزمان با سراسر کشور روز جمعه ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ در استان کرمانشاه نیز برگزار شد.

در این انتخابات یک میلیون و ۵۷۷ هزار و ۶۳۹ کرمانشاهی حق رای داشتند که ۴۶ درصد آنان در انتخابات مشارکت کردند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha