نتایج انتخابات شورای شهر و ریاست جمهوری در تربت‌حیدریه مشخص شد

تربت‌حیدریه- ایرنا- شمارش آرای ششمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر تربت حیدریه و سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در این شهرستان مشخص شد.

حسین شرافتی‌راد معاون استاندار و فرماندار شهرستان تربت‌حیدریه روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از مجموع ۴۸ هزار و ۸۲۸ رای ماخوذه اردشیر ریاحی با کسب ۲۳ هزار و ۹۵۹ رای، مهدی زاهدی با کسب هشت هزار و  ۳۰۸ رای، اکبر آقابیگی با کسب هفت هزار و  ۴۶۸ رای، مهدی جهانشیری با کسب ۶ هزار و ۸۷۷ رای، احمد وطن‌دوست با کسب پنج هزار و ۷۰۱ رای، جمال یوسف‌زاده قوزانی با کسب پنج هزار و ۱۹۳ رای و حمید خوش طینت فاردوقی با کسب پنج هزار و ۱۲۷ رای به عنوان اعضای شورای اسلامی شهر تربت‌حیدریه برگزیده شدند.

وی ادامه داد: از مجموع ۹۳ هزار و ۸۵۴ برگ رای ماخوذه در انتخابات ریاست جمهوری این شهرستان سید ابراهیم رییسی با کسب ۶۸ هزار و ۹۸۸ رای، حایز بیشترین میزان رای اعتماد شهروندان این خطه به خود شد.

معاون استاندار و فرماندار تربت‌حیدریه گفت: محسن رضایی میرقائد با کسب پنج هزار و ۸۹۰ رای، عبدالناصر همتی با کسب پنج هزار و ۴۱۷ رای و سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی با کسب چهار هزار و ۴۴۸ رای در مکان‌های بعدی اعتماد شهروندان شهرستان تربت‌حیدریه قرار گرفتند.

منتخبان شورای اسلامی مناطق شهری تربت‌حیدریه 

شمارش آرای انتخابات ششمین دوره شورای اسلامی مناطق شهری تربت‌حیدریه  نیز پایان یافت و اعضای منتخب شهرهای بایگ،کدکن و رباط سنگ در این شورا مشخص شدند. 

فرماندار تربت‌حیدریه به خبرنگار ایرنا گفت: از مجموع ۴۸ هزار و ۸۲۸ رای ماخوذه  شهرستان تربت‌حیدریه در شهر بایگ "علی‌اکبر مختاری بایگی" با هزار و ۱۴ رأی، "عباسعلی صادقی بایگی" با ۹۳۲ رأی، "محمدعلی میرشبی بایگی" با ۷۳۸ رأی، "علی‌اکبر خاکساری بایگی" با ۶۹۴ رأی و "جواد خاکپور بایگی" با ۶۴۸ رأی عضو منتخب شورای شهر بایگ شدند.

حسین شرافتی‌راد افزود: همچنین "سیدرضا غیاثی" با  ۵۴۲ رأی، "محمد نقدی" با ۳۹۲ رأی، "علی ادیبی" ۳۹۱ رأی، "عباس صفایی" با ۳۶۲ رأی و "علی فضائلی‌فر" با کسب ۳۵۱ رأی به عنوان اعضای شورای اسلامی "شهر کدکن" انتخاب شدند. 
وی ادامه داد: در شهر رباط سنگ حسین گل‌محمدی با ۳۲۶ رأی، علی باقری با ۲۳۷رأی، محمدعلی محمدپور با ۲۲۳ رأی، محمدعلی مرادی و هادی رضایی هر کدام با ۲۰۵ رأی، به شورای اسلامی شهر رباط سنگ راه یافتند.
۱۵۰ هزار نفر از جمعیت ۲۲۵ هزار نفری شهرستان تربت‌حیدریه واجد شرایط رای دهی در انتخابات دیروز بودند. 
انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری همزمان با انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس شورای اسلامی در ۶ حوزه، میان‌دوره‌ای مجلس خبرگان رهبری در سه حوزه انتخاباتی و انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در یک هزار و ۳۷۲ شهر و چهل هزار و ۶۲۰ روستا و تیره عشایری دیروز برگزار شد.
تربت‌حیدریه در فاصله ۱۵۰ کیلومتری جنوب‌ غربی مشهد قرار دارد. 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha