نتایج انتخابات شورای اسلامی شهر کردکوی، بندرگز و نوکنده مشخص شد

گرگان - ایرنا - فرماندار کردکوی، نتایج ششمین دوره انتخابات شورای اسلامی در این شهر را اعلام کرد و گفت که از مجموع ۵۴ هزار واجد شرایط رای دادن این شهرستان ۳۴ هزار و ۶۳۳ نفر در انتخابات شورای شهر کردکوی شرکت کردند.

ابراهیم قدمنان روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان این که برای کسب پنج کرسی اصلی شورای این شهر ۳۳ نفر داوطلب شده بودند، اظهار داشت: با شمارش آرای ماخوذه، موسی خانی با ۴۷۵۵ رای، حسین مصدق با ۴۰۰۵ رای، اسماعیل گلوی با ۳۳۹۴ رای، میلاد گیلانی با ۲۳۹۱ رای و دانیال منوچهری با ۲۲۶۲ رای اعضای جدید پارلمان شهری کردکوی هستند.

وی بیان کرد: همچنین یاسر محمدی با ۲۱۴۳ رای، صفر زاهد با ۲۱۲۴ رای و سیدجواد حسینی با ۱۸۲۸ رای، اعضای علی‌البدل این دوره از انتخابات کردکوی شدند.

شهرستان کردکوی در ۳۰ کیلومتری غرب مرکز استان گلستان قرار دارد.

فرماندار بندرگز نیز نتایج انتخابات شورای اسلامی شهرهای بندرگز و نوکنده را اعلام کرد و گفت: در بندرگز مجتبی ریاحی با ۲ هزار و ۸۰۱ رای، عزیزالله عسگری با ۲ هزار و ۴۳ رای، حسن هادیان با یک هزار و ۸۷۵ رای، محمدحسین رحیمی‌آغوزدره با هزار و ۶۱۵ رای و یوسف محمدی با هزار و ۵۳۵ رای به عنوان اعضای اصلی مشخص شدند.

به گفته حسین احمدی همچنین جمشید کردی با هزار و ۵۲۷ رای، حمیدرضا طهماسبی با هزار و ۳۴۹ رای و حسین احمدی با هزار ۲۸۸ رای اعضای علی‌البدل شورای شهر بندرگز هستند.

وی یادآور شد: در این شهر ۴۰ نامزد با هم به رقابت پرداختند.

فرماندار بندرگز همچنین به نتایج انتخابات شهر نوکنده اشاره کرد و گفت: در این شهر یوسف شربتی‌نوکنده و مهدی ابراهیم‌زاده هر کدام با هزار و ۱۰ رای، ابوالقاسم مازنی با ۷۹۷ رای، سیدفاضل مصطفوی با ۷۹۰ رای و رسول شهاب با ۷۷۰ رای به عنوان اعضای اصلی شورای این شهر انتخاب شدند.

احمدی بیان داشت: حسین طهماسبی با ۷۶۰ رای، یحیی طهماسبی با ۷۲۲ رای و عباسعلی شهاب با ۵۹۳ رای اعضای علی‌البدل ششمین دوره شورای نوکنده هستند.

یک میلیون و ۳۵۴ هزار گلستانی واجد شرایط رای دادن در انتخابات ۱۴۰۰ بودند که از این تعداد ۳۲ هزار و ۲۸۱ نفر برای نخستین بار طعم مشارکت سیاسی را تجربه کردند.

رقابت برای حضور در پارلمان شهری و روستایی گلستان بین هفت هزار و ۸۶۳ نفر وجود داشت که از این تعداد هزار و ۵۶ داوطلب شهری و بقیه روستایی بودند.

۳۰ شهر استان گلستان دارای شورای پنج نفره و سه عضو علی البدل، سه شهر بندرترکمن ، گنبد و علی آباد کتول دارای شورای هفت نفره و پنج عضو علی البدل و شهر گرگان هم دارای ۹ عضو اصلی و ۶ عضو علی‌البدل است.

برای کسب هر ۱۸۰ کرسی اصلی شورای شهر ۵.۸ نفر و برای هر سه هزار و ۲۵۴ کرسی شورای روستاهای گلستان ۲ نفر رقابت کردند.

ترکیب شورای ۸۰۸ روستای گلستان سه نفره و ۱۶۶ روستا پنج نفره است.

استان گلستان براساس آخرین سرشماری نفوس و مسکن یک میلیون و ۸۶۸ هزار و ۸۱۹ نفر جمعیت دارد که به گفته استاندار گلستان در انتخابات ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر، روستا و عشایر و سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در مجموع ۶۱ درصد شرکت کردند.

انتخابات ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر، روستا و عشایر همزمان با سیزدهمین دوره رییس جمهوری، دومین میان دوره‌ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری و نخستین میاندوره‌ای یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی ۲۸ خرداد برگزار شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha