اندیشکده ونزوئلایی: انتخابات ایران مؤید ارزش های انقلاب اسلامی است

تهران- ایرنا- اندیشکده «میسیون برداد» در گزارش تحلیلی خود در مقابله با برخی تحلیل‌های نادرست و مغرضانه رسانه‌های غربی، نوشت: انتخابات ایران همچنان براساس ارزش‌های انقلاب اسلامی پیش می‌رود.

به گزارش روز شنبه ایرنا از تارنمای اندیشکده «میسیون برداد» ونزوئلا،  اگرچه پیش بینی می شود که میزان مشارکت حدود ۵۰ درصد باشد؛ با این وجود، درصد مشارکت در هیچ یک از انتخابات جهان، لزوما شاخص تعیین‌کننده ای نیست؛ به ویژه در جامعه ایران که از سال ۱۹۸۰ میلادی پس از انقلاب اسلامی انتخابات در تمام دوره ها به صورت دو جناحی پیش رفته است.  

در این انتخابات نیز وجود دو نامزد از جناح اصلاح طلب و اصولگرا به دو طیف از این جریانات امکان انتخاب کاندیدای موردنظر خود را فراهم می کند. اگرچه مردم در انتخابات نشان دادند که فراتر از نگاه های جناحی به دنبال انتخاب کاندیدای مطلوب خود برای پیشبرد کشور هستند.

این اندیشکده می افزاید: کشورهای غربی که همواره توجه بسیاری به تمام اتفاقات داخل ایران داشته اند، از ماه ها پیش در حال رصد انتخابات این کشور بوده اند و تحلیل های گوناگونی از رویدادهای سیاسی ایران ارائه داده اند.  

میسیون برداد بلافاصله تاکید کرد: با این همه، جهان غرب، شناخت محدودی از آنچه از واقعیت های سیاست ایران از زمان پیروزی انقلاب تاکنون دارند.  

پس از سرنگونی شاه و پیروزی انقلاب،  امام خمینی برای تایید نظام «جمهوری اسلامی» همه مردم را به همه پرسی فراخواند و مردم با حضور انبوه ۹۸ درصدی به جمهوری اسلامی آری گفتند.  

میسیون برداد همچنین درباره توافق هسته ای ایران نوشت: مذاکرات هسته ای بدون ارتباط به انتخابات و فارغ از هویت رئیس جمهوری جدید ادامه خواهد یافت.   

در این دوره از انتخابات ریاست جمهوری بیش از ۵۹ میلیون و ۳۱۰ هزار شامل ۲۹ میلیون و ۹۸۰ هزار و ۳۸ نفر مرد و ۲۹ میلیون و ۳۳۰ هزار و ۲۶۹ نفر زن واجد شرایط رای دادن هستند.

همچنین یک میلیون و ۳۹۲ هزار و ۱۴۸ نفر از رای دهندگان، رای اولی واجد شرایط شامل ۷۰۶ هزار و ۹۸۸ نفر مرد و ۶۸۵ هزار و ۱۶۰ نفر زن هستند.

همزمان با انتخابات ریاست جمهوری، انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در سراسر کشور و دو انتخابات میاندوره ای مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی در برخی حوزه های انتخابیه برگزار می شود.

براساس نتایج اعلامی در حال حاضر ابراهیم رئیسی پیشتاز است. «حسن روحانی» رئیس جمهوری فعلی با ابراز تبریک به رئیس جمهوری منتخب براساس آراء مردمی بدون ذکر نام، از حضور پرشور مردم در انتخابات با رعایت پروتکل‌های بهداشتی ابراز قدردانی کرد و گفت: از ملت شریف و فهیم که در این مقطع حساس تاریخی به سخنان معاندین و آن‌هایی که با جمهوری اسلامی ایران رابطه شان دشمنی و ضدیت بوده گوش ندادند و دیروز یک روز بسیار پرنشاطی را آفریدند ... قدردانی می کنم.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha