۲۹ خرداد ۱۴۰۰،‏ ۹:۵۴
کد خبرنگار: 3113
کد خبر: 84374259
۰ نفر

برچسب‌ها

یمن از "دورویی آشکار سازمان ملل" انتقاد کرد

تهران-ایرنا- دولت نجات ملی یمن در واکنش به قرار دادن نام انصارالله به جای عربستان در فهرست ناقضان حقوق کودکان گفت که این تصمیم حکایت از دورویی آشکار سازمان ملل دارد و با موضوع اعطای مجدد سمت دبیرکلی سازمان ملل به آنتونیو گوترش بی‌ارتباط نیست.

به گزارش روز شنبه ایرنا به نقل از المسیره، «ضیف الله الشامی» سخنگوی دولت نجات ملی یمن تصمیم اخیر سازمان ملل علیه انصارالله را محکوم و اعلام کرد که درج نام انصارالله در لیست ناقضان حقوق کودکان دورویی آشکار این نهاد بین المللی را نشان می دهد.

وی در ادامه ضمن مطرح کردن این پرسش که جایگاه سازمان ملل و دبیرکل آن در رابطه با کودکان یمن کجاست، تصریح کرد: ما از سازمان ملل به جزء اسناد و مدارکی که نشان دهنده برائت متجاوزان به یمن باشد، مشاهده نکرده‌ایم. سازمان ملل حتی نام متجاوزانی مانند عربستان را از این لیست خارج کرده است تا به اموال و داریی بیشتر این کشور دست پیدا کند.

الشامی تأکید کرد که تصمیم قرار دادن نام انصارالله در فهرست ناقضان حقوق بشر کودکان حکایت از دورویی آشکار سازمان ملل را دارد و با موضوع اعطای مجدد سمت دبیرکلی سازمان ملل به گوترش بی‌ارتباط نیست.

سخنگوی دولت نجات ملی یمن که وزارت اطلاع رسانی یمن را نیز عهده دار است، تأکید کرد که بهتر بود سازمان ملل برای رفع محاصره یمن که هر روز از کودکان قربانی می‌گیرد و همچنین برای توقف جنایات و حملات متجاوزان علیه یمن، اقدام می‌کرد. سازمان ملل بی طرف نیست و به نفع کشورهای قدرتمند و در راستای منافع آنها کار می کند.

او در پایان از همه فعالان عرصه رسانه در داخل و خارج از کشور خواست تا جنایت‌های ائتلاف سعودی علیه کودکان یمن در طول جنگ را برای جهانیان آشکار کنند تا میزان فاجعه رخ داده در یمن و چشم پوشی سازمان ملل از جنایات متجاوزان برای خوش خدمتی به کشورهای مستکبر برملا شود.

سازمان ملل متحد دیروز جمعه ۱۸ ژوئن / ۲۸ خرداد ، انصارالله یمن را به فهرست گروه‌های ناقض حقوق کودک افزود.

عربستان سعودی از ششم فروردین ۹۴ در قالب ائتلافی از چند کشور عربی و با کمک و چراغ سبز آمریکا، حملات گسترده‌ای را علیه یمن -فقیرترین کشور عربی- آغاز کرد تا به بهانه بازگرداندن «عبدربه منصور هادی» رئیس جمهوری مستعفی و فراری این کشور به قدرت، به اهداف و زیادی خواهی‌های سیاسی خود جامه عمل بپوشاند.

نهادهای وابسته به سازمان ملل متحد از جمله بهداشت جهانی و یونیسف بارها هشدار داده‌اند که بر اثر ادامه حملات متجاوزان به یمن، مردم این کشور با قحطی و بروز یک فاجعه انسانی که در قرن گذشته بی‌سابقه است، روبه رو هستند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha