چین درصدد کاهش موانع سرمایه گذاری خارجی

تهران- ایرنا- سخنگوی کمیسیون اصلاح و توسعه ملی چین تاکید کرد که این کشور لیست های منفی خود در زمینه دسترسی به سرمایه گذاری های خارجی را در بحبوحه تلاش برای گشایش هر چه بیشتر اقتصادی، به مراتب کوتاه تر خواهد کرد.

به گزارش ایرنا، «منگ وی» روز شنبه در یک کنفرانس خبری افزود: کمیسیون اصلاح و توسعه ملی چین در حال کار با سایر قسمت ها در زمینه تدوین لیست های منفی جدیدی است تا بخش هایی که محدودیت جذب سرمایه خارجی دارند، مشخص شود.

بر اساس اظهارات این مقام چینی کمیسیون اصلاح و توسعه ملی چین اجرای گشایش اقتصادی در بخش خدمات را پیش خواهد گرفت و از پروژه های مهم و بزرگ سرمایه گذاری خارجی در بخش های پیشرفته و مبتنی بر تکنولوژی های پیشرفته تولیدی پشتیبانی خواهد کرد.

داده ها نشان می دهد که سرمایه گذاری مستقیم خارجی در سرزمین اصلی چین در ۵ ماهه اول سال جاری میلادی (۲۰۲۱) نسبت به دوره مشابه در سال ۲۰۲۰، جهشی ۳۵.۴ درصدی را تجربه کرده است.

چین اواخر اردیبهشت امسال نیز سیاست ها و اقدامات این کشور برای جذب سرمایه گذاری، بهبود فضای شروع فعالیت تجاری، روان کردن زنجیره تأمین صنعتی و وضعیت اقتصاد کلان را برای شرکتهای چند ملیتی اعلام کرد.

در سال ۲۰۲۰ سرمایه گذاری مستقیم جهانی بین کشورها تحت تأثیر همه گیری کرونا به حدود نصف کاهش یافت، اما چین به افزایش در میزان کل جذب سرمایه خارجی، درصد رشد و سهم جهانی رسید و بزرگترین کشور جذب کننده سرمایه خارجی جهان تبدیل شد.

گزارش ها حاکی است با وجود شیوع کرونا اشتیاق سرمایه گذاران خارجی به بازار چین روندی توقف ناپذیر را در پیش گرفته، به طوری که این کشور جایگاه آمریکا به عنوان بزرگ ترین مقصد سرمایه‌گذاری جهان را در اختیار گرفته است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha