۶۰ کیلومتر بزرگراه در اردبیل امسال بهره‌برداری می‌شود

اردبیل - ایرنا - مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل گفت: امسال ۶۰ کیلومتر بزرگراه در نقاط مختلف این استان تکمیل شده و به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش ایرنا، محبوب حیدری روز شنبه در بازدید از پروژه‌های راه‌سازی شهرستان نیر افزود: در همه شهرستان‌های استان به‌جز شهرستان‌های تازه تاسیس انگوت و اصلاندوز مغان  عملیات احداث بزرگراه شروع شده  و با اتمام آنها شاهد ایمنی جاده‌ها خواهیم شد.

وی ادامه داد: تلاش می‌شود در سال ۱۴۰۱ بیش از ۸۸ کیلومتر، سال ۱۴۰۲ حدود ۹۰ کیلومتر و سال ۱۴۰۳ نیز ۹۸ کیلومتر بزرگراه در استان اردبیل احداث شود.

 حیدری درباره احداث تونل دوم مسیر نمین به سمت گردنه حیران گفت: عملیات حفاری تونل دوم حیران بطول ۷۵۰ متر شروع شده و تلاش بر این است از سمت اردبیل نیز این حفاری صورت گیرد تا اجرای حفاری از ۲ سمت اردبیل و آستارا تسریع شود.  

مدیرکل راه‌ و شهرسازی استان اردبیل با اشاره به تعریض جاده سرعین - آلوارس به عنوان پروژه گردشگری افزود: امید است با تامین اعتبار مورد نیاز  تا یک ماه آینده سه کیلومتر از این جاده تکمیل و به بهره‌برداری برسد.

حیدری از تکمیل جاده کریق – آرموداق در سال جاری خبرداد و گفت: از هشت کیلومتر طول این مسیر در محدوده استان اردبیل پنج کیلومتر تکمیل شده و عملیات اجرایی سه کیلومتر باقی مانده از این مسیر نیز در حال تکمیل عملیات روسازی و ابنیه فنی است و در تلاش هستیم با تامین اعتبار موردنیاز امسال شاهد تکمیل این پروژه باشیم.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل با بیان اینکه جاده اردبیل - سرچم به طول ۱۷۷ کیلومتر تا سه سال آینده به بزرگراه تبدیل می‌شود، اظهارکرد: عملیات اجرایی قطعات ۱ و ۲ این مسیر به طول ۳۵ کیلومتر شروع شده و تا پایان بهار امسال به بهره‌برداری می‌رسد.

حیدری به اجرایی شدن ۱۳۵ کیلومتر احداث بزرگراه چهارخطه اردبیل- سرچم با ۴۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار اشاره کرد و گفت: قطعات ۳ و ۴ این پروژه اخیرا به اداره کل راه و شهرسازی استان اردبیل تفویض شده که در مجموع ۹۰ کیلومتر آن در حال اجراست و ۴۵ کیلومتر دیگر هم توسط قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا اجرا خواهد شد. 

وی افزود: عملیات احداث بزرگراه ۴۲ کیلومتر باقیمانده از جاده اردبیل - سرچم نیز در حال مطالعه است و تا سه سال آینده اجرا خواهد شد.

استان اردبیل ۱۸۵ کیلومتر بزرگراه، ۷۱۶ کیلومتر راه اصلی، ۷۰۲ کیلومتر راه فرعی و چهار هزار و ۷۳۸ کیلومتر راه روستایی دارد. 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha