رشد ۶ درصدی ماموریت‌ها در محیط‌های آبی نسبت به سال گذشته

تهران - ایرنا - رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از رشد ۶ درصدی ماموریت های پشتیبانی هلال احمر مرتبط با حوادث آبی از ابتدای امسال در کشور خبر داد.

به گزارش روز شنبه ایرنا از  جمعیت هلال احمر، مهدی ولی پور رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با اشاره به اهم ماموریت های سازمان امداد و نجات از ابتدای امسال تا اواسط خردادماه گفت: با گذشت نزدیک به ۸۰ روز از ابتدای سال جاری، ۶ هزار و ۷۷ ماموریت امداد و نجات انجام و به ۱۶ هزار و ۷۱۴ نفر از افراد آسیب دیده ناشی از حوادث مختلف امدادرسانی شد.

انجام ۱۳۵ ماموریت آبی از ابتدای سال ۱۴۰۰

وی افزود: ماموریت های امداد و نجات جمعیت هلال احمر در محیط های آبی که در آن ها نقش پشتیبان را ایفا می کنیم، نسبت به مدت مشابه سال ۱۳۹۹ در این مدت با رشد ۶ درصدی مواجه شده که شاید یکی از علت های آن کاهش محدودیت های کرونا و افزایش سفرها به مقاصد رودخانه ای و دریایی باشد.

ولی پور خاطرنشان کرد: طی ۷۸ روز گذشته از سال ۱۴۰۰ توسط نجاتگران جمعیت هلال احمر ۱۳۵ مورد ماموریت امداد و نجات در حوادث مرتبط با محیط های آبی در ۲۹ استان کشور انجام شد که با اجرای آن ۵۰ نفر نجات یافتند.

وی ادامه داد: از ابتدای سال جاری انتقال ۱۶ مصدوم ناشی از حوادث آبی به مراکز درمانی انجام که منجر به جلوگیری از اتفاقات ناخوشایند شد و در همین مدت خدمات سرپایی به ۸ نفر از مصدومین این حوادث نیز ارائه شد.

مازندران در صدر ماموریت های حوادث دریایی

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر گفت: بیشترین ماموریت مرتبط با حوادث محیط های آبی از ابتدای سال جاری در استان مازندران با ۱۸ مورد بود که ۱۳ درصد از کل ماموریت های ساحلی کشور را به خود اختصاص داده است و پس از آن گیلان با ۱۴ مورد و اختصاص ۱۰ درصد از کل ماموریت های  ساحلی در جایگاه دوم این فهرست قرار دارد و در رده سوم نیز استان بوشهر با ۱۰ مورد ماموریت آبی  و اختصاص ۷ درصد از کل ماموریت های ساحلی قرار گرفته است.

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha