مردم حاجی آباد بیشترین مشارکت انتخاباتی را در هرمزگان داشتند

بندرعباس-ایرنا- رییس ستاد انتخابات هرمزگان گفت: شهرستان های حاجی آباد با ۷۹.۶۰ درصد، جاسک با ۷۴.۵۹، رودان با ۷۱.۳۲ بیشترین مشارکت در بین شهرستان‌های استان را تا این ساعت به خود اختصاص داده اند.

علی رئوفی روز شنبه در جمع خبرنگاران افزود: شمارش آرا در هرمزگان همچنان ادامه دارد، مجموع آرای مأخوذه ۶۹۱هزارو۴۰۷ رای تاکنون که نشان از میزان مشارکت ۵۸.۱۱ درصد دارد.

وی ادامه داد: از مجموع ۲ هزارو ۳۰۲ صندوق،  یک هزارو ۸۰۲ صندوق شوراهای شهر و روستا شمارش شده و  از مجموع یک هزارو ۵۵۶ شعبه تعداد ۵۳ شعبه ریاست جمهوری در هرمزگان باقی مانده است.
به گفته رئوفی از ۱۹۳ صندوق در بندرعباس تعداد ۲۲ صندوق نیمه مکانیزه بوده  و میزان مشارکت در شهرستان بندرعباس تاکنون ۵۰.۲۱ درصدثبت شده است.

از مجموع یک هزار و ۵۵۶ شعبه اخذ رأی،۵۶۳ شعبه برای شهرهای استان و ۹۹۳ شعبه برای مناطق روستایی پیش بینی شده و در روند برگزاری انتخابات در استان هرمزگان ۳۴ هزار نفر به عنوان عوامل اجرایی، نظارتی، بازرسی، پشتیبانی، انتظامی و دیگر حوزه ها با ستاد انتخابات استان همکاری خواهند کرد.

مناطق ۴۵ شهر هرمزگان از بین ۶۷۹داوطلب شورای شهر ۲۹۸نفر به عنوان عضو شورا انتخاب می کنند و در یک هزارو ۳۲۱ روستای  استان هم از بین هشت هزارو ۴۷۴نفر نامزد، هفت هزار و ۷۹۵ نفر را برای شورای روستای خود انتخاب می کنند.

در هرمزگان، شهر بندرعباس دارای ۱۱ کرسی شورا، میناب دارای هفت کرسی شورا و ۴۳ شهر دیگر استان داری پنج کرسی شورا هستند و ۱۱۷ روستا دارای کرسی پنج نفره شورا و مابقی روستاها دارای کرسی سه نفره شورا هستند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha