بیش از ۶۰ درصد مردم مازندران در انتخابات شرکت کردند

ساری - ایرنا - رئیس ستاد انتخابات مازندران گفت که طبق بررسی‌های صورت گرفته حدود یک میلیون و ۵۰۰ هزار نفر برابر با بیش از۶۰ درصد از واجدان شرایط رای در استان در انتخابات ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ شرکت کردند.

به گزارش ایرنا ، طبق آما رسمی ستاد انتخابات ، ۲ میلیون و ۴۷۴ هزار و ۲۰۵ نفر در استان مازندران واجد شرایط شرکت در انتخابات هستند.

حسین حسن نژاد روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا با توضیح این نکته که محاسبه مشارکت مردم مازندران بر اساس تعداد تعرفه های مصرف شده رای است، افزود : با توجه به پیش بینی های نادرستی که عده ای از دشمنان داشتند و مشارکت را کمتر از ۳۵ درصد اعلام کرده بودند ، حضور مردم استان در انتخابات روز گذشته با همه مشکلات تقریبا خوب بود.

وی با اظهار این که  رای‌گیری در شعب شهری سراسر استان تا ساعت ۲ بامداد به خاطر حضور مردم پای صندوق های رای ادامه داشت ، گفت : البته از ساعت ۲۴ فرآیند اخذ رأی در روستاها پایان یافته بود.

رییس ستاد انتخابات مازندران با اعلام این که در حال حاضر شمارش آرا در بیشتر روستاهای استان تمام شده و نتایج آن به بخشداری ها اعلام شده است ، افزود : شمارش آرا در برخی از شعب شهری همچنان ادامه دارد و نتایج آن نیز به فرمانداری ها اعلام می شود و پس از تجمیع آرا ، نتایج انتخابات ریاست جمهوری نیز به طور متمرکز  از سوی وزارت کشور اعلام خواهد شد.

وی همچنین اظهار داشت : نتیجه انتخابات میان داری دوره‌ای مجلس خبرگان رهبری  مازندران نیز  از سوی فرمانداری ساری اعلام خواهد شد.

انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری ، ششمین دوره شورای اسلامی شهر و روستا و میان دوره ای مجلس خبرگان رهبری در چهار هزار و ۱۶۲ شعبه اخذ رأی در مازندران از ساعت هفت صبح ۲۸ خرداد شروع شد و تا ساعات ۲ بامداد روز شنبه ادامه داشت. حدود ۵۷ هزار نفر هم به عنوان عوامل اجرایی و نظارتی کار اخذ رای از مردم را در این شعب بر عهده داشتند.

مازندران ۳۳۶ کرسی اصلی و ۲۰۸ کرسی علی‌البدل شورای شهر و هفت هزار و ۶۸۳ کرسی اصلی و پنج هزار و ۶۸ کرسی علی‌البدل شورای روستا دارد که دیروز با رای مردم سرنوشت آنها مشخص شد.

سرنوشت یک کرسی مازندران را هم دیروز مردم استان همزمان با دو انتخابات دیگر مشخص کردند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha