فرماندار: مرزنشینان قصرشیرینی ۶۲ درصد در انتخابات مشارکت کردند

قصرشیرین- ایرنا- فرماندار قصرشیرین گفت: ۶۲ درصد واجدین شرایط رای در این شهرستان در انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری و ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا در ۲۸ خرداد امسال شرکت کردند.

«مرادعلی تاتار» روز شنبه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا افزود: از مجموع ۱۳ هزار و ۱۹۱ تعرفه رای ماخوذه در مجموع ۹ هزار و ۸۱۵ تعرفه رای صحیح بود که مردم با سابقه درخشان خود همچون گذشته مشارکت بالایی را به ثبت رساندند.

وی اظهار داشت: انتخابات با مشارکت بسیار خوب مردم به شکل مطلوب و بدون هیچ مشکلی در شهرستان مرزی قصرشیرین برگزار شد و مردم همیشه در صحنه این شهرستان بار دیگر در این آزمون سربلندانه بیرون آمدند.

نماینده عالی دولت در قصرشیرین گفت: در مجموع یک هزار نفر از عوامل اجرایی، نظارتی، بازرسی، امنیتی در ۴۰ شعبه اخذ رای از ساعت ۷ صبح روز گذشته تا ساعت ۲بامداد روز شنبه روند برگزاری انتخابات را بر عهده داشتند که تلاش همه برگزار کنندگان انتخابات قابل قدردانی است.

وی از مردم فهیم و آگاه شهرستان قصرشیرین که بار دیگر شعور و بلوغ سیاسی خود را لبیک به فرمان رهبر معظم انقلاب و حضور در شعبه های اخذ رای به نمایش گذاشتند و بار دیگر وفاداری خود را به آرمان های والای امام و رهبری و نظام نشان دادند قدردانی کرد.

تاتار گفت: حضور قاطعانه مردم در پای صندوق های رای پاسخی قاطع به بدخواهی ها و طمع ورزی ها و بد ذاتی های دشمن  است و مردم نشان دادند که هیچگاه دست از آرمان های والای این نظام بر نمی دارند.

ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا و سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری همزمان با سراسر کشور دیروز (جمعه ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ ) در استان کرمانشاه آغاز شد و تا ساعت ۲ بامداد امروز ادامه پیدا کرد.  

در این انتخابات یک میلیون و ۵۷۷ هزار و ۶۳۹ کرمانشاهی حق رای داشتند که از این تعداد ۷۸۰ هزار و ۳۲۲ نفر زن و ۷۹۷ هزار و ۳۱۷ نفر مرد هستند.

استان کرمانشاه ۲ میلیون نفر جمعیت ساکن در ۱۴ شهرستان، ۳۵ شهر، ۳۲ بخش، ۸۸ دهستان و هزار و ۷۶۹ روستای بالای ۲۰ خانوار دارد.

قصرشیرین در غرب کرمانشاه بیش از ۲۷هزار تن جمعیت دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha