زنگ پایان رای‌گیری در مازندران نواخته و شمارش آغاز شد

ساری – ایرنا – رئیس ستاد انتخابات مازندران گفت که با پایان یافتن آخرین مهلت اعلام شده از سوی ستاد انتخابات کشور، فرآیند اخذ رأی در همه شعب مازندران پایان یافته است و از ساعت ۲ بامداد به بعد درهای شعب اخذ رأی بر روی همه بسته شده است.

به گزارش ایرنا، حسین حسن‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود : طبق اعلام ستاد انتخابات کشور از ساعت ۲ بامداد هیچ فردی نمی‌تواند برای رأی دادن وارد شعب اخذ رأی شود و از این ساعت به بعد فقط از افرادی که در شعبه حضور دارند رأی‌گیری انجام می‌شود.

وی گفت : از نیمه شب مراجعات در بسیاری از شعب شهری مازندران روند کاهشی داشت و در برخی شعب نیز با توجه به متوقف شدن مراجعات مردم شمارش آرا آغاز شده بود ، اما تعداد اندکی از شعب اخذ رأی شهری ما در برخی شهرها مراجعه کننده داشتند که رأی‌گیری از این افراد ادامه یافت .

معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استاندار مازندران افزود : با پایان یافتن فرآیند اخذ رأی در شعب شهری، شمارش آرا در آن دسته که رای دهنده داخل شعبه وجود ندارد ، آغاز شده است و بقیه هم با رای دادن حاضران شروع می شود.

حسن نژاد گفت : با توجه به تعداد جمعیت برخی شهرستان‌های کوچک و کم‌جمعیت مانند کلاردشت، سوادکوه شمالی، عباس‌آباد، میاندورود و سیمرغ نتایج انتخابات این شهرستان‌ها زودتر از سایر شهرستان‌ها مشخص و به وزارت کشور اعلام خواهد شد ، ضمن این که نتیجه انتخابات شورای شهر ساری نیز با توجه به الکترونیکی برگزار شدن انتخابات با سرعت بیشتری تجمیع می‌شود.

رئیس ستاد انتخابات مازندران با اشاره به در حال شمارش و تجمیع بودن آراء انتخابات شورا ، ریاست جمهوری و مجلس خبرگان در شعب روستایی ، اظهار کرد: ساعت ۲۴ پایان اخذ رأی در روستاهای مازندران اعلام شد و بلافاصله عوامل اجرایی در حضور ناظران شعب شمارش آراء اخذ شده را آغاز کردند که اطلاعات مربوط به این شعب از سوی بخشداری‌ها و فرمانداری‌ها در حال تجمیع است.

۲ میلیون و ۴۷۴ هزار و ۲۰۵ مازندرانی برای حضور در انتخابات ۲۸ خرداد واجد شرایط بودند که برای حضور آن‌ها در انتخابات شورای شهرها و روستاها چهار هزار و ۱۶۲ شعبه اخذ رأی شامل دو هزار و ۳۶۱ شعبه روستایی و یکهزار و ۵۳۱ شعبه شهری در نظر گرفته شد.

همچنین برای جمع‌اوری آراء مازندرانی‌ها در انتخابات ریاست جمهوری و مجلس خبرگان رهبری نیز چهار هزار و ۵۲ شعبه در نظر گرفته شد که یکهزار و ۵۳۱ شعبه در شهرها و دو هزار و ۵۲۱ شعبه در روستاها تدارک دیده شد.  حدود ۵۷ هزار نفر نیز در مازندران به عنوان عوامل اجرایی و نظارتی در شعب اخذ رأی حضور یافتند.

مازندران ۳۳۶ کرسی اصلی و ۲۰۸ کرسی علی‌البدل شورای شهر و هفت هزار و ۶۸۳ کرسی اصلی و پنج هزار و ۶۸ کرسی علی‌البدل شورای روستا دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha