دبیر ستاد انتخابات: شمارش آرا در روستاهای استان کرمانشاه آغاز شد

کرمانشاه- ایرنا- دبیر ستاد انتخابات استان کرمانشاه اعلام کرد روند اخذ رای در تمام روستاهای استان به اتمام رسیده و روند شمارش آرا نیز بلافاصله آغاز شده است.

به گزارش خبرنگار ایرنا «جلیل بالایی» بامداد شنبه در ستاد انتخابات استان کرمانشاه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: تا ساعت یک بامداد روز شنبه ۴۵.۲ درصد جمعیت واجدین شرایط در استان کرمانشاه رای خود را به صندوق ها انداختند.

وی افزود: بر اساس گزارش های اعلام شده روند برگزاری انتخابات در تمام شعب اخذ رای روستایی استان به اتمام رسیده و کار شمارش آرا آغاز شده است.

دبیر ستاد انتخابات استان کرمانشاه عنوان کرد: تاکنون بسیاری از هیات های اجرایی ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی روستاهای استان کار شمارش آرا نیز به اتمام رسانده اند و در حال انتقال نتایج به فرمانداری ها هستند.

بالایی در بخش دیگری از صحبت‌های خود گفت: بر اساس تصمیم ستاد انتخابات کشور شعب اخذ رای که مخاطب ندارند می توانند روند اخذ رای را متوقف و کار شمارش آرا را آغاز کنند.

وی افزود: شعب دیگر که همچنان مخاطب دارند نیز تا ساعت ۲ بامداد فعالیت خواهند کرد و سپس به شمارش آرا می‌پردازند.

ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا و سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری همزمان با سراسر کشور امروز جمعه ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ در استان کرمانشاه نیز در حال برگزاری است.

در این انتخابات یک میلیون و ۵۷۷ هزار و ۶۳۹ کرمانشاهی حق رای دارند که از این تعداد ۷۸۰ هزار و ۳۲۲ نفر زن و ۷۹۷ هزار و ۳۱۷ نفر مرد هستند.

استان کرمانشاه ۲ میلیون نفر جمعیت ساکن در ۱۴ شهرستان، ۳۵ شهر، ۳۲ بخش، ۸۸ دهستان و هزار و ۷۶۹ روستای بالای ۲۰ خانوار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha