فرآیند اخذ رأی در روستاهای مازندران پایان یافت

ساری – ایرنا – رئیس ستاد انتخابات مازندران گفت که رأی‌گیری در شعب شهری سراسر استان تا ساعت ۲ بامداد در صورت مراجعه رای دهنده ادامه خواهد داشت ، اما از ساعت ۲۴ فرآیند اخذ رأی در روستاها پایان یافت و شمارش آرا هم آغاز شده است.

به گزارش ایرنا، حسین حسن‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا  افزود : طبق هماهنگی‌های انجام شده با فرمانداری‌ها و با توجه به این که مراجعات به شعب اخذ رأی در روستاهای مازندران تا ساعت ۲۴ پایان یافت، شمارش آرا در آنجا آغاز شده است.

وی افزود : رأی‌گیری در شعب شهری مازندران با توجه به استمرار مراجعه شهروندان  به این شعب بر اساس تصمیم ستاد انتخابات کشور تا ساعت ۲ بامداد می‌تواند ادامه داشته باشد.

وزارت کشور در اطلاعیه خود اعلام کرد که تا ساعت ۲۴ زمان پایان فرآیند اخذ رأی است، اما در صورت لزوم ، رأی‌گیری در شهرها بعد از نیمه‌شب نیز ادامه خواهد داشت.

رییس ستاد انتخابات مازندران همچنین گفت طبق اطلاعیه وزارت کشور آن دسته از شعب شهری هم که مراجعه کننده نداشته باشند ، می توانند شمارش آرا را آغاز کنند.

مشاهدات میدانی خبرنگار ایرنا در واپسین دقایق جمعه شب و بامداد روز شنبه از برخی شعب شهری ساری و اطلاعات به دست آمده از سایر شهرهای استان نشان می‌دهد که همچنان جمعی از شهروندان مازندرانی در حال مراجعه به شعب برای مشارکت در انتخابات هستند.

طبق بررسی های میدانی همچنین از حوالی ساعت ۲۲ به بعد بر تعداد مراجعات شهروندان به شعب شهری اخذ رأی در مازندران افزوده شد و حتی در برخی شعب صف‌های شرکت در انتخابات تشکیل شد.

مشارکت انتخاباتی مازندرانی‌ها تا ساعت ۱۸ حدود ۹۰۰ هزار نفر معادل ۳۳ درصد از جمعیت ۲ میلیون و ۴۷۴ هزار نفری واجدان شرایط این استان بود، اما از حدود ساعت ۲۰ به بعد ابتدا مراجعه به برخی شعب شاخص در شهرهای استان افزایش یافت و از حدود ساعت ۲۲ به بعد نیز مراجعه به شعب محله‌ای شهرها مستمر و بیشتر شد.

بنا به برخی اظهارات غیررسمی میزان مشارکت انتخاباتی در مازندران اکنون از مرز ۵۰ درصد فراتر رفته است.

در حال حاضر برگزاری انتخابات در ۲ هزار و ۳۶۱ شعبه روستایی ششمین دوره شورای اسلامی به پایان رسیده و اخذ رأی در یکهزار و ۵۳۱ شعبه شهری انتخابات شورای اسلامی و یکهزار و ۵۳۱ شعبه شهری انتخابات ریاست جمهوری و میان‌دوره‌ای مجلس خبرگان رهبری ادامه دارد.

مازندران ۳۳۶ کرسی اصلی و ۲۰۸ کرسی علی‌البدل شورای شهر و هفت هزار و ۶۸۳ کرسی اصلی و پنج هزار و ۶۸ کرسی علی‌البدل شورای روستا دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha