فرماندار: اخذ رای همچنان در شهر کرمانشاه و برخی روستاها ادامه دارد

کرمانشاه - ایرنا- فرماندار کرمانشاه با بیان اینکه انتخابات در تمام شعب اخذ رای شهری و برخی از روستاها همچنان در جریان است، گفت: مشارکت مردم در ساعات پایانی رای‌گیر خوب است.

« فضل الله رنجبر» جمعه شب در گفت و گو با ایرنا، افزود: در روند برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای شهر و روستای شهرستان هیچ مشکلی وجود ندارد و مشارکت مردم مطلوب و مناسب است.

او همچنین افزود: مشارکت مردم در چندین شعبه به حدی بوده که مجدد برگ تعرفه رای توزیع شده است.

رنجبر با بیان اینکه ۷۲۱ شعبه اخذ رای در شهرستان کرمانشاه آرای مردم را جمع‌آوری می‌کند، گفت: ۴۵۸ شعبه مخصوص شهر کرمانشاه است که ۴۴۶ شعبه به‌ صورت ثابت و ۱۲ شعبه نیز به‌صورت سیار آرای مردم را اخذ می کنند.

فرماندار کرمانشاه واجدین حق رای در شهرستان کرمانشاه را حدود ۸۵۰ هزار نفر اعلام کرد و افزود: تمام فرآیند برگزاری انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا به ‌صورت کاملاً الکترونیکی است و عوامل برگزاری انتخابات هیچ نقشی در این زمینه ندارند.

ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا و سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری همزمان با سراسر کشور امروز جمعه ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ در استان کرمانشاه نیز در حال برگزاری است.

در این انتخابات یک میلیون و ۵۷۷ هزار و ۶۳۹ کرمانشاهی حق رای دارند که از این تعداد ۷۸۰ هزار و ۳۲۲ نفر زن و ۷۹۷ هزار و ۳۱۷ نفر مرد هستند.

استان کرمانشاه ۲ میلیون نفر جمعیت ساکن در ۱۴ شهرستان، ۳۵ شهر، ۳۲ بخش، ۸۸ دهستان و هزار و ۷۶۹ روستای بالای ۲۰ خانوار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha