امام جمعه ابهر: شنبه پس از انتخابات روز مهربانی و بردباری باشد

زنجان-ایرنا - امام جمعه ابهر گفت: آنچه که باید مد نظر باشد این است که شنبه پس از انتخابات، باید روز مهربانی و بردباری و به دور از کدورت‌ها و کینه‌ها و روز مهر، وحدت و صفا باشد.

 حجت الاسلام جعفر رحیمی شامگاه جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با تاکید بر حضور در انتخابات و نیز انتخاب درست گفت: انتخابات دارای ۲ رکن اساسی است که رکن اول شرکت حداکثری و کمیت حضور است.

وی با بیان اینکه انتخابات از دیدگاه رهبر معظم مسئله مهم و جهاد عمومی است، افزود: انتخابات مایه آبروی نظام، خنثی کننده نیت‌های شوم آمریکا و اسرائیل، مایه برکت، قدرت، مصونیت در برابر دشمن و تحول‌آفرین است.

امام جمعه ابهر با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب که فرمودند،" حتی اگر دلبسته اسلام، انقلاب و رهبری هم نیستید اما به ایران و امنیت علاقه مند هستید، لازم است که در انتخابات شرکت کنید،" افزود: امروز شاهد حضور کریمانه ایران در انتخابات بودیم.

وی با بیان اینکه تاکید رهبر معظم انقلاب بر انتخابات قوی است، گفت: بر این اساس، پس از حضور پرشور در انتخابات، نوبت به انتخاب درست که رکن دوم انتخابات است می رسد. امام جمعه ابهر انتخاب افراد مومن و اصلح هم در ریاست جمهوری و هم در شوراها، را متذکر شد و افزود: انتخاب مردم باید افراد شجاع ،کارآمد، پرانگیزه و نیز وفادار به مردم، نظام و انقلاب، مستحکم در برابر دشمن و دارای چشم و دل سیر باشد تا چشم طمع  به پست نداشته باشد.

حجت الاسلام رحیمی گفت: اگر چنین افرادی را انتخاب کنیم در واقع گزینش درست در انتخابات انجام و انتخابات به صورت قدرتمند برگزار شده است.

شماری دیگر از مردم با وجود دلخوری از گرانی ها و خلف وعده ها، جانانه، کریمانه، شجاعانه و آگاهانه در انتخابات شرکت کردند

 امام جمعه ابهر گفت: بخشی دیگر از مردم با آنکه از گرانی ها بی‌تدبیری ها و خلف وعده ها دلخور و گله مند هستند اما آنچه که امروز مشاهده کردم این بود که مردم بسیار پرشور در شعب اخذ رای حاضر شده و جانانه، کریمانه، شجاعانه و آگاهانه در انتخابات شرکت کردند.

 وی همچنین در بخشی دیگر از سخنان خود، با تاکید بر اینکه نامزدهای انتخاباتی هم به افزایش شور انتخاباتی کمک کردند، افزود: همه این موارد به تحقق ۲ رکن حضور حداکثری و انتخاب درست، کمک می کند.

 امام جمعه ابهر با بیان اینکه ملت بزرگترین برنده انتخابات هستند، افزود: از این رو اولین تقدیر ما باید از مردم باشد و نکته دیگر اینکه افراد منتخب و طرفداران آنها، باید پیروزی خود را از خدا بدانند

حجت الاسلام رحیمی، تبریک نامزدهای انتخاب نشده به نامزدهای منتخب را یک رفتار نجیبانه عنوان کرد و گفت: نتیجه انتخابات هرچه باشد باید معتبر باشد و منجر به قیل و قال نشود.

 وی با تاکید بر اینکه شادمانی یا نا شادمانی بعد از انتخابات نباید کسی را وادار به رفتار غیرخردمندانه کند، افزود: همه باید بدانند و بپذیرند که نامزد منتخب ریاست جمهوری، نماینده همه مردم ایران اعم از آنهایی که رای دادند و آنهایی که رای ندادند، است.

 امام جمعه ابهر با بیان اینکه منتخب مردم پس از گزینش، ۴۵ روز تا ۲ ماه فرصت دارد تا روی کار بیاید، گفت: وی می تواند از این مدت بهترین استفاده را برای اطلاع دقیق در خصوص وظایف خود، فرصت‌ها، تهدیدها، بایدها و نبایدها را مطالعه کند.

وی نخستین وظیفه منتخبین را هم بعد از پذیرش رسمی، تلاش بی وقفه در رفع مشکلات مردم عنوان کرد.

 امام جمعه ابهر به نامزدهای شوراها نیز گفت: همانگونه ک  در طول دوره تبلیغات با نصب عکس و پوستر بر روی در و دیوار، همسایه ها را آزرده خاطر و سطح شهر را نابسامان کردند  حالا باید کریمانه و جانانه از همین امشب شروع به پاکسازی شهر بکنند.

یک هزارو ۶۳ شعبه، آرای مردم استان زنجان را جمع آوری خواهند کرد.۸۲۰ هزار نفر در این استان واجد شرایط شرکت در انتخابات و از این تعداد، حدود ۱۹ هزار نفر رای اولی هستند.

انتخابات ششمین دوره شوراهای اسلامی شهری، روستایی و عشایری، همزمان با سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، ۲۸ خردادماه ۱۴۰۰ آغاز شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha