کمبود تعرفه در کشور نداریم

تهران- ایرنا- رییس مجلس شورای اسلامی گفت: کمبود تعرفه در کشور نداریم، اما توزیع تعرفه اشکالاتی دارد.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، «محمدباقر قالیباف» شامگاه جمعه با حضور در ستاد انتخابات کشور در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: «انتخابات یک فرایند حساس و پیچیده است. در همه جغرافیای کشور، چه صندوق های ثابت و چه سیار، مشغول به کارند. هیات های اجرایی، هیات های نظارت، رسانه‌ها، دستگاه های امنیتی و دستگاه‌هایی که سلامت و بهداشت را تامین می‌کنند، در همه کشور، درگیر هستند تا انتخابات برگزار شود.
وی خاطر نشان کرد: در راس آن از مردم تشکر می کنم که در این شرایط کرونایی وقت گذاشتند و در انتخابات شرکت کردند.

او افزود: «صبح، من شاهد بودم در یکی از حوزه ها در آغاز کار، یک اشکالی در احراز هویت آنلاین پیش آمده بود. در برخی حوزه ها تا ساعت ۱۰ این اشکال طول کشید. از جهت فنی مشکلی نبود اما عملا مجریانی که کار اجرا را می‌کردند منتظر تایید بودند که آفلاین کار کنند و اخلال ایجاد شد و مردم در صف منتطر شدند که این مشکل رفع شود.»

قالیباف افزود: کمبود تعرفه در کشور نداریم اما توزیع تعرفه اشکالاتی دارد. همکاری خوبی بین بخش نظارتی و اجرایی بوده البته در حوزه شوراها مجلس،  مسئولیت داشت، اما در حوزه مجلس، خبرگان و ریاست جمهوری شورای نگهبان کارهای نظارتی را می‌کند.

رئیس مجلس با بیان اینکه برگزاری چهار انتخابات به صورت همزمان، سختی خودش را دارد گفت: این اشکالات با پیگیری حل می‌شود. اینها تاثیری در صحت انتخابات ندارد، اما گاهی مردم در هوای گرم در شروع کار در صف منتظر شدند و من به سهم خودم عذرخواهی می کنم.

قالیباف در مورد ابعاد ملی و بین المللی حضور مردم گفت: بدون شک انتخابات مظهر مردم سالاری دینی است. انتخابات، بدون شک سرمایه بزرگ سیاسی و اجتماعی ماست. یک فرصت بزرگ در اختیار مردم است که بر اساس آن، نقدهایی که به مردم سالاری دینی دارند را مطرح کنند. انتخابات یک پنجره تغییر مدیریتی کشور است که در حوزه محلی و شهرداری ها و در قوه مجریه در سطح ملی انجام می شود.

به گفته قالیباف، انتخابات اثرات ملی و بین المللی دارد. امیدواریم دولت جدید به تعهداتی که داده و توقعات و گله مندی که مردم دارند رسیدگی کند. امیدوارم با نتیجه انتخابات، دولت آینده به تعهدات خود عمل کند و همه قوا با همدلی و همکاری پاسخ حضور مردم را با کار درست و خوب بدهند.

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha