میزان مشارکت مردم استان همدان در انتخابات ۴۲ درصد برآورد شده است

همدان - ایرنا - رییس کمیته اطلاع رسانی ستاد انتخابات استان همدان گفت که براساس بررسی های انجام شده حدود ۴۲ درصد از جمعیت واجد شرایط استان تا ساعت ۲۲ در این انتخابات شرکت کرده اند.

به گزارش ایرنا، «اسدالله ربانی مهر» جمعه شب در جمع خبرنگاران مستقر در ستاد انتخابات استان همدان افزود: یک میلیون و ۴۲۵ هزار و ۹۷۰ نفر از جمعیت استان همدان واجد شرایط شرکت در انتخابات ریاست جمهوری و شوراها هستند که شامل ۷۲۲ هزار و ۷۳۳ مرد و ۷۰۳ هزار و ۲۰۷ زن می شود.

وی اظهار داشت: از این تعداد براساس بررسی های انجام شده تا ساعت ۲۲ امشب حدود ۶۰۰ هراز برگه تعرفه رای مصرف شده که معادل ۳۸ درصد جمعیت واجد شرایط استان همدان است.

یک هزار و ۴۳۷ شعبه اخذ رای برای جمع آوری آرای مردم استان همدان در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و ششمین دوره شوراهای اسلامی ایجاد شده است 

ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی نیز در ۹۱۷ روستای استان همدان و ۲ تیره عشایری «جمور» و «ترکاشوند» نیز برگزار می‌شود. در این دوره از انتخابات ۲ هزار و ۹۶۶ نفر به عنوان اعضای شورای روستایی و ۱۷۴ نیز به عنوان عضو شورای شهر و در مجموع سه هزار و ۱۴۰ نفر به عنوان منتخبان ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در استان همدان برگزیده خواهند شد.

به گزارش ایرنا، «عیسی جعفری» نماینده مردم شهرستان های بهار و کبودرآهنگ در مجلس شورای اسلامی تیرماه سال ۹۹ به دلیل ابتلا به ویروس کرونا درگذشت و انتخابات میان دورای مجلس برای انتخاب نماینده مردم دراین حوزه انتخابیه ۲۸ خرداد برگزار می شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha