بازمانده های انتخابات در تبریز هم آمدند

تبریز- ایرنا- انتخابات در تبریز با نزدیک شدن به آخرین ساعات خود گُر گرفته و برخی شعبات اخذ رای آرام آرام شلوغ می شود و افرادی که تاکنون نتوانسته بودند پای صندوق های رای حاضر شوند، خود را به مساجد و مدارس می رسانند تا تکلیف خود را ادا کرده و به فرمایش رهبری لبیک بگویند.

به گزارش ایرنا، از نقاط قابل توجه شرکت کنندگان انتخابات در این ساعت از شب، رای های خانوادگی است که ۲، سه و حتی چهار نفره، زوج های جوان، مادر بزرگ ها و پدربزرگ ها با رای اولی ها پای صندوق های رای حاضر شدند. 

شور اشتیاق رای دهندگان جوان در برخی شعبات، صف ها رای را با رعایت پروتکل ها احیا کرد و مردم دقایقی را برای رای دادن منتظر می شوند و این جریان به رغم توصیه های مسوولان و رسانه ها به اینکه رای‌شان را به ساعت های پایانی انتخابات موکول نکنند، اتفاق افتاده است. 

بازمانده های انتخابات در تبریز هم آمدند

زوج جوان تبریزی- مشهدی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: تلاش کردیم فرد اصلحی را انتخاب کردیم که بتواند تحول ایجاد کرده و مانع فساد در کشور شود. 

علی غفاری افزود: در شوراها نیز تلاش کردیم فرد پاکدامن و سلیم النفس که بتواند در شرایط خاص مقابل فسادها مقاومت کند را انتخاب کردیم.  

رقیه نجفی هم که رای اولی است، گفت: فردی که بتواند کشور را به توسعه رهنمون کرده و از فساد مصون بدارد را انتخاب کردم و همین حس انتخاب برایم شیرین بود چون سرنوشتمان را رقم زدیم. 

اکبر فتاحی هم گفت: انتخابم را بر اساس معیارهای مورد تاکید رهبری و توصیه های بنیانگذار جمهوری اسلامی در وصیت نامه الهیشان انجام دادم؛ عدالت خواهی، مبارزه با فساد، مقابله با استکبار از شاخص های انتخابم بود. 

وی افزود: به هر حال خداوند این عنایت را به انسان داده تا بتواند تشخیص دهد و خداوند را شاکرم که در این برهه توانستم درست تشخیص بدهم و برای حفظ شجره طیبه انقلاب و آبیاری آن نقش مهمی را ایفا کنم. 

پیرزن ۸۵ ساله تبریزی نیز به ایرنا گفت: با مشورت با داماد و نوه ام نامزدم را انتخاب کردم و امیدوارم که رییس جمهور آینده به فکر جوانان و آینده آنان باشد.  

وی ادامه داد: ما زندگی خود را کردیم اما جوانان نیاز به توجه داشته بر این اساس مسوولان با خدمت بی منت زمینه اشتغال، مسکن و اشتغال آنها را فراهم کنند. 

بهروز مهدوی فرماندار تبریز نیز با تقدیر از مردم در شرکت در انتخابات و برگزاری انتخابات امن، گفت: در خصوص تعرفه رای کمبودی وجود نداشته است و روند انتخابات نیز به خوبی برگزار شد. 

به گزارش ایرنا، رای‌گیری در آذربایجان شرقی همزمان با سراسر کشور در سه هزار و ۵۲۱ شعبه اخذ رای انجام می‌شود و بر اساس اعلام سامانه ملی ثبت احوال، سه میلیون و ۴۳ هزار نفر در استان واجد شرایط رای‌دادن هستند.

انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در تبریز به صورت کاملا الکترونیکی بوده و در ۷۰۰ شعبه با ۲ هزار و ۸۰۰ صندوق الکترونیکی برگزار می شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha