۱۲ نفر در تاکستان به علت خرید و فروش رای بازداشت شدند

قزوین - ایرنا - فرماندار تاکستان گفت: همزمان با آغاز سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا، ۱۲ متخلف در این شهرستان به علت خرید و فروش رای بازداشت و تحویل مراجع قضایی شدند.

رضا طاهری روز جمعه با اعلام این مطلب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این افراد پیرو گزارش‌های موجود در خصوص تخلفات انتخاباتی تحت پیگرد مقامات قضایی قرار گرفته و پس از شناسایی دستگیر شدند که برخی از آن‌ها در حال تامین قرار کفالت برای آزادی هستند.

وی با بیان اینکه پنج دستگاه خودرو نیز به علت تخلفات انتخاباتی توقیف شده، اظهار داشت: با همکاری مقامات قضایی این شهرستان که از ابتدای برگزاری انتخابات پای کار بوده و بر تمام فرآیندهای آن نظارت داشتند، خودروهای توقیف شده روانه پارکینگ شدند.

طاهری، به میزان مشارکت انتخاباتی در تاکستان اشاره کرد و یادآور شد: میزان مشارکت مردم این شهرستان در انتخابات این دوره نسبت به گذشته افزایش چشمگیری داشته تا جایی که همچنان در شعب اخذ رای تاکستان جمعیت عظیمی در حال انداختن رای خود به صندوق‌ها هستند.

وی ادامه داد: خوشبختانه با تمهیداتی که از قبل وجود داشت و آموزش‌هایی که صورت گرفته بود، کمیته پشتیبانی انتخابات از ابتدا تاکنون پای کار بوده و اعضای هیات اجرایی نیز بدون هیچ مشکلی و با رعایت کامل شیوه نامه‌های بهداشتی برای مقابله با ویروس کرونا مسؤولیت خود را به نحو مطلوب انجام می‌دهند.

فرماندار تاکستان خاطرنشان کرد: حضور پرشور مردم در پای صندوق‌های رای بار دیگر نشان داد که مردم همیشه در صحنه تاکستان پای آرمان‌های نظام و انقلاب خود ایستاده‌ و هرگز در برابر القائات دشمن بازی نمی‌خورند.

استان قزوین دارای  ۹۴۵ هزار و سه نفر واجد شرایط رای دهی در انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری و ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا است.

هم اکنون چهار هزار و ۳۶۷ نفر در روستاها و ۸۲۵ نفر در شهرهای استان قزوین در ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی به رقابت می‌پردازند.

سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا از ساعت هفت صبح امروز در سراسر کشور آغاز شده و همچنان نیز ادامه دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha