حشد الشعبی موشک های داعش را کشف کرد

بغداد-ایرنا- حشد الشعبی روز جمعه اعلام کرد که ۵ موشک را پیش از حمله داعش با آنها در الحویجه استان کرکوک کشف و خنثی کرد.

به گزارش ایرنا بخش اطلاع رسانی حشد الشعبی به برخی رسانه های عراقی اعلام کرد که تیپ ۵۶ آن حمله ای با ۵ فروند موشک را پیش از وقوع، خنثی کرد.

این تیپ حشد الشعبی در یک عملیات امنیتی مبتنی بر اطلاعات میدانی در بخش الحویجه استان کرکوک موفق شد موشک های گروه تروریستی داعش را در روستای الهیازعیة الحویجة کشف کند. همچنین الحشد الشعبی یک راکت ضد تانک آماده شلیک را در میان تجهیزاتی از داعشی ها کشف کرد.

در اقدامی جداگانه، مرکز اطلاع رسانی امنیتی عراق امروز (جمعه) اعلام کرد که عملیات شلیک موشک به اهداف نظامی پیش از انجام در استان نینوا واقع در شمال کشور خنثی شد.

مرکز اطلاع رسانی امنیتی عراق با انتشار بیانیه ای در این باره توضیح داد که ۵ فروند موشک «گراد» با سامانه های پرتابگر پیش از شلیک و هدف گیری در غرب استان نینوا شناسایی و توفیف شد.

بیانیه نوشته است که شناسایی و کشف این موشک ها در پی پیگیری های میدانی، تشدید پایش و کوشش های نیروهای امنیتی در لشکر ۱۵ فرماندهی عملیات نینوا انجام شد.

مرکز اطلاع رسانی امنیتی عراق ادامه داده است که این ۵ فروند موشک به همراه پرتابگرهای آنها که روی یک دستگاه خودرو باری نصب و سوار شده بود، شب گذشته در منطقه «العلکانه» در استان نینوا شناسایی و سپس توقیف شد.

بر پایه اعلام منابع عراقی، سرنشینان این خودرو پیش از هر گونه اقدام نیروهای امنیتی از محل متواری شدند.

اخیرا حملات گروه تروریستی داعش در عراق در سایه بروز برخی اختلافات میان گروه‌های سیاسی تشدید شده است و گفته می شود حدود ۶ هزار داعشی در نقاط مختلف این کشور در هسته های خفته حضور دارند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha