حضور مردم پای صندوق‌های رای مناطق شهری مازندران افزایشی شد

ساری - ایرنا - رییس ستاد انتخابات مازندران با اظهار این که طبق اعلام رسمی وزارت کشور و شورای نگهبان زمان رای‌گیری تا ساعت ۲۴ امشب جمعه تمدید شده است، گفت : بررسی‌ها نشان می‌دهد که بار دیگر حضور مردم در پای صندوق‌های رای در شهرها روند افزایشی به خود گرفته است.

حسین حسن نژاد در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان این نکته که شعب اخذ رای در روستاها بسیار خلوت شده است ، افزود : بررسی ها نشان می دهد که با حضور واجدین شرایط رای در شعب اخذ شهری ، بار دیگر در برخی از شعب شهری حتی شاهد صف هستیم.

وی ادامه داد : بر اساس همین روند افزایشی حضور رای دهندگان بود که درخواست تمدید رای گیری تا ساعت ۲۴ به وزارت کشور ارائه شد و مورد مو افقت هم قرار گرفته است.

حسن نژاد با بیان این که انتخابات در فضای امن و همراه با شور و نشاط در استان جریان دارد ، اظهار داشت : تاکنون مورد خاصی که بتواند در روند برگزاری انتخابات مشکلی ایجاد کند ، گزارش نشده است و به دلیل اشرافی که بر فضای انتخاباتی وجود داشت ، از بسیاری از تخلفات جلوگیری شده است.

معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استاندار مازندران میزان حضور مردم در انتخابات را در مجموع مطلوب و رضایتبخش توصیف کرد و بیان داشت : امیدواریم همه کسانی که هنوز موفق به رای دادن نشده اند، از فرصت تمدید استفاده کنند.

طبق اعلام رسمی ستاد انتخابات مازندران تا ساعت ۱۸ حدود ۹۰۰ هزار نفر برابر با ۳۳ درصد از واجدان شرایط رای در استان آرای خود را در صندوق انداخته‌ بودند.

انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری ، ششمین دوره شورای اسلامی شهر و روستا و میان دوره ای مجلس خبرگان رهبری در چهار هزار و ۱۶۲ شعبه اخذ رأی در مازندران در حال برگزاری است و حدود ۵۷ هزار نفر هم به عنوان عوامل اجرایی و نظارتی کار اخذ رای از مردم را در این شعب بر عهده دارند.

بر اساس اعلام ستاد انتخابات مازندران ، امروز ۲ میلیون و ۴۷۴ هزار و ۲۰۵ نفر در استان واجد شرایط شرکت در انتخابات هستند که بیش از ۵۱ هزار از این تعداد را رای اولی ها تشکیل می دهند.

مازندران ۳۳۶ کرسی اصلی و ۲۰۸ کرسی علی‌البدل شورای شهر و هفت هزار و ۶۸۳ کرسی اصلی و پنج هزار و ۶۸ کرسی علی‌البدل شورای روستا دارد که سرنوشت آنها امروز در کنار انتخاب رییس جمهوری و یک نماینده مجلس خبرگان تعیین می شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha