رای من در تعیین سرنوشت کشورم موثر است

یزد- ایرنا- جمله‌ای که هر شهروند میبدی امروز پس از انداختن رای به صندوق‌ ، هدف از شرکت خود را در انتخابات با عنوان جمله ای «رای من ،سرنوشت خود و کشورم را تغییر می‌دهد» اظهار می کرد.

مردم انتخاب می‌کنند تا سازندگی کشور به دست افراد منتخب با در دست گرفتن کرسی‌های ریاست جمهوری ، نمایندگی مجلس و عضویت در شوراهای اسلامی شهر تحقق ‌یابد.

آنها رای دادن را وظیفه دینی و شرعی و عرفی خود می دانند ،پیر و جوان ، زن و مرد در پای صندوق های رای حاضر شدند و رای خود را با افتخار با دستان خود و یا با دستان فرزندان خردسال خود در صندوق انداختند .

امروز مردم میبد همانند دیگر شهروندان ایرانی در پای صندوق‌های رای حماسه آفریدند ، زنان و مردان سالمندی به پای صندوق‌های رای آمدند  که نای ایستادن نداشتند ، جوانان و زنان و مردانی رای دادند که از گرفتاری‌های اقتصادی شکایت داشتند و با این حال آمده‌بودند تا نگذارند صحنه های خالی از حضور مردم در پای صندوق های رای در به نتیجه نرسیدن توطئه‌های دشمنان را نشان دهد.

رای من سرنوشت کشور و خودم را می‌سازد

یک شهروند میبدی در گفت و گو با گزارشگر ایرنا گفت: ما نسل انقلاب هستیم و در انتخابات شرکت کردم تا وضعیت جوان‌ها بهتر شود و از مسوولان نیز می خواهم شرایط را برای بهتر شدن وضعیت جوانان مهیا کنند.

محمد دهقانی معروف به  محمد ولی از اهالی محله فیروزآباد میبد ادامه داد: جوان ها باید کار کنند ، سحر خیز باشند ،ساعت ۶ صبح رفتم صحرا( اطراف شهر) و الان هم پای صندوق رای حاضر شدم .

وی که در ساعت نخست شروع رای گیری در پای صندوق رای حضور یافته بود ، افزود: در مشهد مقدس بود و به خاطر رای دادن برای روز تولد امام رضا(ع) در مشهد هم نماند و به میبد برای رای دادن آمد و از مردم هم خواست رای دهند و نگذرانند ما شاه را از مملکت بیرون کردیم ، دشمنان به ما بخندند و تلاش آنها برای ضعیف نشان دادن نظام جمهوری اسلامی ایران به نتیجه برسد.

یک شهروند دیگر میبدی هم وظیفه شرعی هر ایرانی را لبیک به مقام معظم رهبری عنوان کرد و گفت:  وظیفه داریم  نگذاریم کشور بعد از چند سال حکومت اسلامی به دست نااهلان بیفتد  همه باید در سرنوشت کشور خود مشارکت کنند و حتی یک رای هم برای کشور از نصف به اضافه یک،  سرنوشت ساز است.

محمد فلاحتی در ادامه از کسانی که رای می‌آورند نیز خواست که به وعده هایی که می‌دهند، عمل کنند و نگذارنند وعده‌های داده شده شعارهای انتخاباتی شود.

همچنین براساس گزارش روابط عمومی شهرداری میبد در فضای مجازی ،شهردار هم در انتخابات شرکت کرد و با تشکر از حضور همشهریان در این آزمون بزرگ  گفت:  برنده‌ اصلی این انتخابات مردم خوب و دوست‌داشتنی ایران هستند .

علیرضا نقوی افزود: اهمیت این ۲ انتخاب به یک اندازه است، یکی در سطح ملی و بین‌المللی که هر چه میزان مشارکت بالاتر باشد دولتی که تشکیل می‌شود ، دارای پشتوانه‌ قوی مردمی و در عرصه‌ بین‌الملل دارای اقتدار و اعتبار و وجهه‌ بالایی است و دیگری انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا برای تشکیل پارلمان محلی و تعیین سرنوشت و نقشه‌ راه پیشرفت، توسعه و آبادانی شهرها و روستاهاست.

وی ابراز امیدواری کرد که شهروندان میبدی با انتخاب افرادی بصیر، با برنامه، مطلع و واقع‌نگر برای شورای شهر بتوانند آینده‌ای رو به پیشرفت و توسعه‌ پایدار را در قرن جدید برای این شهر جهانی به ارمغان آورند.

رییس مجمع شهرها و روستاهای جهانی صنایع دستی ایران با تشکر از رییس و اعضای شورای شهر میبد در دوره‌ پنجم بابت همکاری ، همراهی با مجموعه‌ مدیریت شهری، این دوره را نقطه‌عطفی در پنج دوره‌ شورا عنوان کرد و توسعه‌ پایدار را در گروی حفظ و حراست از میراث فرهنگی، معنوی و محیط زیست با تاکید بر تاب‌آوری شهرها دانست.

رای من سرنوشت کشور و خودم را می‌سازد

در انتخابات این دوره ۶۷ شعبه برای شهر میبد و بخش مرکزی،۱۳ شعبه برای بخش بفروئیه و هشت شعبه هم برای بخش ندوشن اختصاص یافت و ۱۶ شعبه هم سیار است.

همچنین۹۶۶ شعبه اخذ رای برای انتخابات ریاست جمهوری و ۹۵۳ شعبه هم برای انتخابات شوراهای شهر و روستا در استان یزد منظور شده و ۷۳۳ هزار نفر در استان واجد شرایط رای دادن هستند.

مرکز شهرستان ۱۰۶ هزار نفری میبد در ۵۰ کیلومتری شمال غرب شهر یزد قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha