۱۰ پرونده قاچاق کالا به ارزش ۴۱ میلیارد تومان تشکیل شد

اصفهان-ایرنا- مدیر بازرسی اصناف اصفهان گفت: در سه ماه گذشته در فرایند های بازرسی، ۱۰ پرونده قاچاق کالا به ارزش ۴۱ میلیارد تومان تشکیل شد.

جواد محمدی فشارکی، روز جمعه در گفت‌وگو با ایرنا افزود: این پرونده ها برای قاچاق انواع پارچه،لوازم آرایشی بهداشتی، لوازم یدکی ، میوه، لوازم برقی و آجیل بوده است.
به گفته وی، از ابتدای امسال تا آخر اردیبهشت، ۱۱۱ هزار و ۴۶۵  بازرسی از صنوف صورت گرفته که  برای هزار مورد، پرونده تشکیل شده است.

محمدی افزود: در سه ماه گذشته ۱۵۰ کیلوگرم گوشت فاسد از واحدهای صنفی ثبت و ضبط شد که تخلف آنها به تایید دامپزشکی رسیده است.

مدیر بازرسی اصناف اصفهان اضافه کرد: از ابتدای امسال تاکنون،۵۷۲ ژل بازی اسلایم،۱۴۰ شامپوی تقلبی و ۴۷۵ جعبه تنباکو میوه ای فاسد و قاچاق،  به ارزش  ۴۲۶ میلیون و ۶۵۰ هزار ریال کشف شده است.

مدیر بازرسی اصناف اصفهان به نظارت ها در خصوص رعایت دستوالعمل های بهداشتی کرونا اشاره و بیان کرد: در این خصوص، ۱۳۶ هزار و ۳۷۶ بارزسی از صنوف با ۹ هزار و ۲۷۹ تذکر کتبی انجام شده است که در نهایت ۸۷۹ واحد متخلف پلمب شدند.

وی افزود: هشدارها به صورت شفاهی و کتبی بر اساس فهرست شرایط وزارت بهداشت به واحدهای صنفی بخصوص مواد غذایی، واحدهای فروش کالاهای سلامت محور و نیز واحدهایی که غذامحور نیستند اما مرکز تجمع هستند، داده شد.

محمدی اضافه کرد: متصدیان واحد صنفی باید در سامانه سلامت ثبت نام کرده و سپس کد رهگیری را در واحد صنفی خود نصب کرده باشند و موارد بهداشتی را نیز رعایت کنند.

وی افزود:  اعتقاد داریم اصناف یکی  از مهمترین تحلیل گر سیاسی و اقتصادی هستند و اکنون با توجه به نتیجه انتخابات، شاهد هستیم که آینده خوبی را برای بازار پیش بینی می کنند.

محمدی ضعف قوانین اجرایی را مهمترین چالش این حوزه برشمرد و افزود: رفع مشکلات اصناف و بازاریان نیازمند ورود نمایندگان مجلس برای وضع قوانین بازدارنده و مفید است.

حدود ۲۲۰ هزار واحد صنفی با پروانه کسب در استان اصفهان فعالیت دارند که حدود یکصد هزار واحد از آن در شهرستان اصفهان مستقر هستند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha