شعب اخذ رای در آبیک نسبت به ادوار قبلی انتخابات ۲۰ درصد رشد داشته است

قزوین- ایرنا- فرماندار آبیک گفت: شعب اخذ رای در این شهرستان با هدف پیشگیری از شیوع کرونا نسبت به ادوار قبلی انتخابات ۲۰ درصد رشد داشته است.

شهرام احمدپور عصر جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در حاشیه بازدید از شعب اخذ رای در آبیکافزود: انتخابات در این شهرستان همزمان با سراسر کشور از ساعت هفت صبح شروع شده و رأی‌گیری در همه شعب ادامه دارد.

وی از استقرار ۸۸ شعبه اخذ رأی در این شهرستان خبر داد و اظهار داشت: فرآیند رأی‌گیری از مردم در همه شعب بدون مشکل و با نظارت عوامل اجرایی و انتظامی انجام می‌شود.

احمدپور تاکید کرد: تمهیدات لازم برای انتخاباتی سالم و باشکوه در شهرستان اندیشیده شده و رعایت پروتکل‌های بهداشتی و اقلام بهداشتی و تدارک تعرفه به میزان کافی نیز در شعب اخذ رأی لحاظ شده است.

فرماندار آبیک با اشاره به اینکه ۷۲ هزار واجد شرایط اخذ رأی در این شهرستان وجود دارد، افزود: هم اکنون ۴۰ درصد تعرفه‌های انتخاباتی در این شهرستان مصرف شده است.

احمدپور یاد آور شد: هم اکنون در ۵۵ روستا و چهار شهر علاوه بر انتخابات ریاست جمهوری، انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا هم برگزار خواهد شد.

وی افزود: بیش از ۲ هزار نفر دست اندر کار در برگزاری انتخابات در این شهرستان مشارکت دارند.

شهرستان آبیک به مرکزیت شهری به همین نام با ۲ بخش مرکزی و خاکعلی در شرق استان قزوین قرار دارد.

۹۴۵ هزار و سه نفر واجد شرایط رأی‌دهی در انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری و ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا در قزوین هستند.

۹۶۴ داوطلب در ۲۸ شهر استان قزوین در ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی با هم به رقابت می‌پردازند که ۸۶ درصد داوطلبان مرد و ۱۴ درصد آنها نیز زن هستند.

استان قزوین دارای ۶۷۹ روستای واجد شرایط برگزاری انتخابات شوراهای روستایی است که در این دوره چهار هزار و ۶۳۳ داوطلب ثبت‌نام کرده‌اند.

سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا از ساعت هفت صبح امروز در سراسر کشور آغاز شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha